Adobe збирається придбати Figma за 20 мільярдів доларів. Угоду планують розслідувати в ЄС

Європейські антимонопольні регулятори готуються офіційно розслідувати нову угоду Adobe, пише Financial Times. У 2023 році компанія планує купити одного зі своїх найбільших конкурентів, дизайн-сервіс Figma, за 20 мільярдів доларів 

Про плани придбати Figma в Adobe вперше оголосили у вересні 2022 року. В компанії це назвали «трансформаційним моментом, який ознаменує нову еру Adobe».

Векторний сервіс розробки інтерфейсів та прототипів Figma заснований у 2012 році Діланом Фірдом та Еваном Воллесом — колишніми студентами з Браунського університету. Він дозволяє працювати в браузері та десктоп-версії, надає функцію спільної роботи, зберігає всі проєкти в хмарному сховищі, а також надає готові шаблони для створення потрібного проєкту.

Джерела Financial Times пояснили: великі антимонопольні регулятори побоюються, що Adobe намагається знищити конкуренцію на ринку — своєю чергою це призведе «меншої кількості інновацій та збільшення цін на послуги».

Відомо, що Велика Британія вже розпочала розслідування угоди минулого місяця — наразі воно знаходиться на початковій стадії, а Міністерство юстиції США також готує антимонопольний позов, щоб заблокувати угоду.

В Adobe вже відреагували на новини та заявили, що обговорюють питання з регуляторами Великої Британії, США та ЄС. У Financial Times уточнили, що наразі Adobe ще не надала європейським регуляторам дозвіл на розгляд угоди, сподіваючись найближчими місяцями переконати їх у безпечності угоди та уникнути поглибленого розгляду.

До придбання Figma найбільшою угодою Adobe була купівля компанії з розробки програмного забезпечення Marketo у 2018 році. Вона оцінюється в 4,75 мільярда доларів.

14 червня 17 членів Національної асоціації музичних видавців США (NMPA) подали позов до Твіттеру. Вони вимагаються від соцмережі 250 мільйонів доларів за порушення авторських прав на близько 1700 треків — по 150 тисяч доларів за кожен.

У поданому до суду міста Нешвілл позові йдеться про те, що «Твіттер неодноразово порушував авторське право, дозволяючи користувачам постити музику без дозволу». Лейбли неодноразово намагалися домовитися з соцмережею, «але спроби укласти ліцензійні угоди провалилися кілька місяців тому».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis