Дивіться трейлер документального фільму «Правило двох стін». В ролях — українські артисти

Стрічка «Правило двох стін» (The Rule of Two Walls) розповідає про події в Україні крізь призму бачення митців, які живуть та творять у розпал війни. Прем’єра відбулась 8 червня на кінофестивалі «Трайбека»

У фільмі знялись Степан Бурбан (Паліндром), Ляна Мицько (засновниця Львівського муніципального мистецького центру, організаторка концертів), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка), Сергій Петров (художник Bob Basset), Kinder Album (художниця зі Львова) та Діана Берг (авторка проєкту «Укриття»).

Режисером проєкту став американець українського походження Девід Гутнік, який почав роботу над фільмом у Польщі: «У квітні 2022 року я сів на літак до Варшави з квитком в один бік та наміром потрапити в Україну автобусом. Моя сестра, батьки, дідусь і бабуся належали до попереднього покоління українських біженців. У Варшаві я брав інтерв’ю в українців-емігрантів, думаючи, що зніму документальний фільм про українців, які, як і моя родина, виїхали через війну. Але коли я перетнув кордон з Україною, стало зрозуміло, що я збираюся знімати фільм про українців, які залишилися».

Виконавчими продюсерами «Правила двох стін» виступили Лів Шрайбер (актор у «Реї Доновані» і «Росомасі»), Ольга Бесхмельниціна та Наталія Лібет («Парфенон», «Стоп-Земля») та інші. Поки невідомо, коли відбудеться прем’єра стрічки в Україні.

Це не перший фільм Девіда Гутніка, який показали на «Трайбеці». У 2020 році його дебютна ігрова стрічка MATERNA перемогла у категоріях «Найкраща операторська робота» та «Найкраща акторка». Гутнік також змагався за нагороду в категорії «Найкращий режисер».

9 червня Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив цьогорічних переможців. В Національному конкурсі повнометражних фільмів DOCU/Україна переміг Мстислав Чернов з фільмом «20 днів у Маріуполі».

Докладніше про переможців фестивалю ми розповідали тут.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis