Нове місце: Хто й навіщо відкрив у Києві галерею сучасного мистецтва Avangarden

У жовтні в будівлі колишньої книжкової фабрики «Жовтень» на Січових Стрільців у Києві відкрилася галерея сучасного мистецтва Avangarden Gallery & Wine Bar. Її заснували арт-менеджерка Карина Качуровська, куратор та фотограф Світлана Левченко й інвестор Антон Мазний, щоб формувати ком’юніті та знайомити з сучасними українськими художниками.

Спеціально для DTF Magazine Карина Качуровська розповідає про концепцію галереї, про те, чому їй знадобилося 10 років для втілення цієї ідеї, про плани ексклюзивно представляти локальних артистів і, звичайно ж, про сучасне українське мистецтво


Про створення Avangarden

Ідея відкрити галерею та ресторан під одним дахом виникла у Качуровської на третьому курсі університету. Вона хотіла створити місце зустрічі людей із креативними професіями та бізнесом. Його Карина представляла як точку формування ком’юніті й виставковий простір із великою бібліотекою книг про культуру, клубом колекціонерів та баром, у якому щовечора можна збиратися зі спорідненими духом людьми.

«Я щиро люблю людей, мене захоплює вивчення історії та культури. Я вірю, що креативне мислення допомогло людині вийти з печери й досягти космосу. Тому чим більше буде проектів, які сприяють соціалізації та розкриттю творчого потенціалу людини, тим ефективніше ми можемо боротися з посередністю», — пояснює галерист.

До заснування Аvangarden Качуровська йшла 10 років. Одразу після університету вона влаштувалася на роботу до галереї — «для практики», оскільки не дуже вірить в інтенсив-курси, а вирішила сама розібратися, як влаштована система мистецтва. Карина працювала координатором проектів, вела приватну колекцію, займалася організацією культурних та освітніх проектів, PR-менеджментом.

Останні кілька років обіймала посаду виконавчого директора Клубу колекціонерів сучасного мистецтва. Увесь цей час паралельно створювала концепцію, організовувала презентації та деталізувала бізнес-план Аvangarden.

Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine

Першою до команди майбутньої галереї приєдналася Світлана Левченко. З нею Карина Качуровська реалізовувала ідеї проектів Аvangarden на різних локаціях, не чекаючи, поки галерея матиме фізичний простір. Потім до них приєднався інвестор Антон Мазний.

Avangarden позиціонує себе як комерційна галерея, що заробляє на продажі картин. Усі роботи, представлені на виставках, можна купити. В галереї також відкрита пінакотека з тиражною графікою, живописом невеликих форматів і світлинами. Всі предмети супроводжуються необхідними документами, сертифікатами автентичності.

«Точно знаю: щоб почати свою колекцію, необов’язково володіти всіма грошима світу, а ось без азарту й пристрасті до мистецтва не обійтися», — впевнена Карина Качуровська.

Вона вважає, що в кожній галереї має бути свій пул художників, яких галерея продюсує, возить на арт-ярмарки, займається виставковою діяльністю. Тоді, за словами Карини, галерист може простежити динаміку зростання цін на роботи художника та об’єктивно проаналізувати причинно-наслідкові зв’язки.

«Але для цього потрібен договір ексклюзивності. Щоб його підписати, художник має бути впевнений у галеристі й стабільному продажу », — пояснює Карина.

Додає, що в галереї вже є такий пул, але поки що без договорів ексклюзивності. Avangarden у його нинішньому вигляді працює менше місяця та, на її думку, було б нечесно обмежувати роботу художників тільки з ним: «Думаю, ми досягнемо цього внаслідок реальних дій та продажу, а не обіцянок».

Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine

Серед відвідувачів Avangarden виокремлюють дві основні категорії. Перша — колекціонери мистецтва: меценати, філантропи, засновники фондів, що підтримують розвиток культури та художників України. Друга — «прогресивна креативна тусовка, ті, хто з пристрастю ставиться до арт-світу й любить смачно поїсти».


Навіщо галереї винний бар

«Винний бар — частина виставкового простору та культурного коду, а також сцена для творчості. Мистецтво в цьому місці проникає в усі аспекти життя, від візуального оточення до комунікації з модераторами проекту й подачі страв», — розповідає Карина.

Avangarden прагнув зібрати команду, в якій бармени та офіціанти могли б підтримувати бесіду на тему сучасного мистецтва та «стати гідом не тільки з меню, але й із діючих експозицій».

Качуровська також уточнює, що бар — це не тільки додатковий заробіток, але й супутні витрати.

Кілька днів Качуровська сама працювала в залі офіціанткою, щоб особисто поспілкуватися з гостями. Вона хотіла отримати зворотний зв’язок, коментарі щодо меню та питання, які у відвідувачів викликають роботи на виставці сучасного мистецтва.
«Іноді до нас приїжджають провести бізнес-зустріч, а потім залишаються та йдуть у виставковий простір. Молодь вчиняє навпаки. Найчастіше багато людей приходять цілеспрямовано на виставку, а потім залишаються на обід чи вечерю. Це означає, що наша концепція працює. Місце стає маяком для тих, хто шукає смисли», — ділиться Карина.


Про український ринок сучасного мистецтва

Качуровська називає це питання болючим, як поріз папером. І додає, що втомилася від обговорень щодо відсутності уваги з боку держави до питань культури, відсутності музею сучасного мистецтва й грамотних відносин між суб’єктами арт-ринку.

Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
«Це боротьба з вітряками. Необхідні фундаментальні зміни на державному рівні в законодавчій базі, виділення бюджету на розвиток культури, реставрацію музеїв і ремонт доріг, що ведуть до культурних пам’яток. Але головне, необхідна зацікавленість самих українців у культурі та інтелектуальній формі дозвілля. Відповідальність за майбутнє лежить на кожному з нас», — розмірковує галерист.

Водночас, на думку Карини, на відміну від арт-ринку Америки, Азії чи Європи, де комерція, маркетинг та PR-технології більш значущі, ніж саме мистецтво, в Україні більше справжнього.

Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine


Про першу виставку

Нею стала групова виставка українських художників Untitled Era з роботами Василини Буряник, Віктора Мельничука, Васі Дмитрика, Артема Волокітіна, Євгена Самборського й Діми Красного. Їх поєднує ідея пізнання природи людини, творчої роботи, переосмислення цінностей через особисті почуття, а не зовнішні авторитети.


На що чекати в Avangarden

У галереї вже проводять кінопокази, тематичні вечері й вечірки.

У майбутньому крім виставкової програми простір планує організовувати освітні проекти, проводити лекції та заняття, присвячені різним художнім практикам. 2022 року стартують індивідуальні й групові подорожі з відвідуванням головних арт-подій світу.

Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine
Галерея Avangarden | Фото — Антон Орехов, спеціально для DTF Magazine


Як художникам потрапити до Avangarden

Відправити CV, портфоліо та концепцію проекту на електронну адресу галереї [email protected].

Інстаграм Avangarden | Адреса: вулиця Січових Стрільців, 23а


Подписывайтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн партнер — crevv.com
Разработка сайта — DTF Magazine/don't Take Fake