Антоніо Лукіч випустив документальний фільм про літо підлітків

Антоніо Лукіч випустив новий документальний фільм. Де подивитися?

Короткометражний документальний фільм How I Spent My Summer Holidays («Як я провів літо») Антоніо Лукіча розповідає про літні канікули українських підлітків в умовах війни. Вперше стрічку показали на кінофестивалі Docudays UA, a тепер вона вийшла в онлайн-кінотеатрі Takflix

Ідея фільму з’явилася, коли режисер відвідав урок англійської своєї подруги-вчительки. «Я був глибоко вражений тим, як п’ятнадцятирічні учні розповідають про своє літо, шукаючи потрібні слова іноземною мовою», — пояснив Антоніо Лукіч.

Режисер говорив з підлітками з Київської, Харківської, Львівської, Миколаївської, Запорізької та інших областей про їхні літні спогади, намагаючись знайти відмінності та схожість в історіях.

«Замість звичних розповідей про морські подорожі, велосипедні пригоди чи спортивні досягнення, молоде покоління України має зовсім інші історії», — йдеться в описі фільму.

How I Spent My Summer Holidays ставить запитання: «Чи зможе навіть найжорстокіша війна зламати юність, жагу до життя та мрії про майбутнє українських підлітків?».

Продюсували фільм Кирило Нечмоня («Брати по зброї») та Світлана Ніколєнко («Сендмени») з MIR AND CO PRODUCTION, a оператором був Кирило Свєташов («Мозаїки Києва»).

Половину вартості кожного квитка команда How I Spent My Summer Holidays передасть до фонду «Голоси дітей».

Про інші фільми Антоніо Лукіча

Антоніо Лукіч працює над третім повнометражним фільмом «Дівчина, що кричить» (Screaming Girl). Він стане дебютним англомовним проєктом режисера та його першою стрічкою з моменту виходу «Люксембург, Люксембург» у 2022 році.

«Дівчина, що кричить» розповідатиме історію молодої дівчини, яка після початку повномасштабної війни в Україні переїхала до Ірландії. Тут вона хоче здійснити мрію — стати акторкою — проте починає стикатися з дивними подіями, які «руйнують її життя та змушують починати все з нуля».

У 2024 році проєкт отримав головний приз на ринку копродукції Берлінського кінофестивалю (Berlinale Co-Production Market).

Наразі до роботи над проєктом долучилася ірландська продюсерка Джессі Фіск з продюсерської компанії Feline Films. Стрічка також отримала підтримку від ірландської агенції з розвитку кіно Screen Ireland та Європейського фонду солідарності з українським кіно (ESFUF). Знімання планують розпочати в Ірландії у 2026 році.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis