Гіфтстор — особлива частина проєкту МОТ. Орієнтуючись на сувенірні крамниці найкращих музеїв і галерей світу, команда don’t Take Fake прагнула не просто представити звичний мерч, а створити повноцінний попапстор з колабораціями з українськими брендами та митцями. Кожен лімітований дроп переосмислює поняття часу та тимчасовості — ключової теми виставки, яка триватиме у просторі до 14 травня. Команда проєкту додає, що всі речі, які відвідувачі бачать на полицях, створювалися в Україні під час повномасштабної війни, в умовах постійних відключень світла та зупинки роботи підприємств: «Для нас це не стільки товари, скільки уособлення витривалості українського бізнесу і фіксація часу у фізичних об’єктах, що доповнюють проєкт».

Купити речі можна лише офлайн в просторі МОТ на Контрактовій площі. Графік роботи: будні — 13:00—20:00, вихідні — 11:00—20:00.

Весь прибуток з продажу йде у фонд MOT, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

O(FourFour)


У колаборації з MOT київський бренд O(FourFour) переосмислив свої знакові силуети: жилет THORI, лонгслів MOTH, балаклаву SEER і чохол для ноутбука ORYX. Жилет і чохол для ноутбука в нових кольорах доповнили спільним брендингом та новими елементами, для лонгсліва команда розробила новий принт, а класичні балаклави O(FourFour) виконали в новому, легкому варіанті.

«Інтерпретуючи концепцію MOT, ми розглядаємо тимчасовий культурний простір як ситуативне з’єднання не лише різних учасників та їхніх внесків, а й часів — різноманітних минулих, теперішніх і майбутніх, спогадів і очікувань, і створили айтеми, які відображають це бачення», — розповідають про колаборацію в O(FourFour).

Broq


Київський бренд ювелірних прикрас (докладніше про нього — в нашому тексті) спеціально для MOT випустив дроп з каблучки, браслета на кисть і каф: вони зроблені вручну зі срібла та спеціально окиснені, щоб підкреслити ідею тимчасовості. З часом окиснений шар стиратиметься, проявляючи коштовний метал, саме так, як з часом проявляється суть.

За словами засновниці бренду Ані Харабуги, тимчасовість для Broq — це повернення в реальність. «Цей дроп просочений пейзажем нашого теперішнього. Фейкові цінності, мішура, яка блюрить погляд, — усе відходить на другий план, коли фокусуєшся на справді важливому. Голі та вічні стовпи опори — це любов, дружба, підтримка, комунікація, довіра, вразливість, емоція. Це фундамент. І це каркас».

m0d44


Київський ворквер-бренд створив спеціально для МОТ футболки, худі та кепки з принтами у фірмовій стилістиці.

За словами засновника бренду, дизайнера Антона Або, за основу принтів взяли «технічну естетику», що відповідає основній темі артпростору — тимчасовості — і відсилає до позначок на контейнерах, які лежать в основі MOT. Ще одна особливість — логотип-гібрид, де МОТ і m0d44 перетворюється на МОТ44.

Мерч MOT


До колекції мерчу ввійшли три види футболок, невід’ємна деталь подій don’t Take Fake — піни, а крім цього — фінгерборди, скотч, лінійки, олівці й навіть поштові марки. В основі мерчу — обігрування айдентики та логотипу MOT, які для проєкту розробила дружня don’t Take Fake дизайн-студія CREVV (наше інтерв’ю з ними про візуальну мову МОТ читайте — тут).

«Вся айдентика проєкту — це модульна система, що змінюється від одного носія до іншого, — розповідає команда CREVV в інтерв’ю DTF Magazine. — Вона не статична, немає постійних гайдів, тож відношення елементів у макетах завжди різні».

Eye Sea Art


Для MOT майстерня та школа кераміки Eye Sea Art створила 10 керамічних контейнерів, кожен з яких вручну розписали українські художники. Перші з них розмалювали Роман Михайлов, Олександр Притула, Олександр Гребенюк, а також засновниця проєкту Eye Sea Art і художниця-керамістка Ксенія Гладушевська.

pilsok


Київський бренд рюкзаків, сумок та аксесуарів pilsok переосмислив для MOT нову версію моделі sacoche air bag. Вона, як і останні дропи pilsok, створена з перероблених автомобільних подушок безпеки та доповнена спільним брендингом. «Ми продовжуємо працювати з апсайклом, бо саме так кожна річ виходить унікальною», — кажуть у pilsok.

Woolkrafts x Sergiy Maydukov х MOT


У межах потрійної колаборації художник Сергій Майдуков створив нову ілюстрацію, що фіксує момент воєнного часу. Її можна придбати у вигляді пледа, створеного українським брендом Woolkrafts, або ж як ліногравюру (у форматі постера). Ліногравюру надруковано в майстерні Lithography30.

Sabi


Український бренд свічок створив для МОТ два сети: із чотирьох і дванадцяти свічок (у комплекті з останнім іде прозорий підсвічник). Свічки з бджолиного воску зроблено у фірмових кольорах «Модуля тимчасовості»: сірому, рожевому, синьому та зеленому.

«Свічки за своєю природою тимчасовий об’єкт, — пояснює ідею дизайнерка й засновниця Sabi Сабіна Любченко. — Хоча особисто я ставлюся до всього, як до тимчасового, хоч би що це було: свічки, сонце, радість або, наприклад, зима — добре, що в Києві вона тимчасова».

Роман Кіріліч


Київський художник, засновник проєкту Light White Decor продовжує працювати з гіпсом — ключовим матеріалом, з якого він робить скульптури знакових моделей кросівок, пляшки Coca-Cola, бургери та інші попкультурні символи. Для MOT він створив гіпсові копії контейнерів, з яких побудована конструкція. Кожну з них можна кастомізувати, розмалювавши маркерами, що також доступні в гіфтсторі.

Sestry Feldman


Результатом співпраці з стритарт-художницями Мішель і Ніколь Фельдман став кубик Рубіка з абстрактними принтами, створеними сестрами спеціально для МОТ. Також у MOT представлено набір карт таро з малюнками Фельдман, присвячений Україні (і створений у колаборації з ORNER).

Montana Cans x MOT х «Струм»


Ще одна потрійна співпраця, результатом якої стали два сети, до кожного з яких входять балони аерозольних графіті-фарб Montana Black і трафарети, розроблені художниками київської тату-студії та спільноти «Струм». Перший сет — це два балони в кольорах прапора України, трафарет-інтерпретація герба у виконанні тату-майстра Антона Керсана, а також трафарет з українською абеткою. Другий сет містить чотири балони у фірмових кольорах МОТ — зелений, рожевий, синій і сірий — і набір з чотирьох трафаретів, розроблених Оленою Попутніковою та Romasovattt. Кожен покупець також отримує рукавички Montana та кепи для балонів.

MOT x Zakrtka


Український бренд Zakrtka («Закритка») спеціалізується на виготовленні мінімалістичних блокнотів, щотижневиків і зошитів. Для MOT команда створила два зошити-блокноти зі сторінками в лінійку та в крапку. Їх доповнили кресленнями простору, які охочі можуть доповнити власними елементами та деталями.

Великий зошит (16,5 × 23,5 см) представлено в чорному кольорі, маленький (13 × 19 см) — у сірому. Канцелярія створена з використанням екофрендлі-матеріалів, на основі яких Zakrtka виготовляє всю свою канцелярію.

MOT x Віталіна Лопухіна


Українські каліграфістки та графічні дизайнерки Віталіна та Вікторія Лопухіни працюють з кирилицею та традиційними почерками, займаються створенням афіш, письмом на кераміці та викладають каліграфію. Спеціально для MOT одна з сестер, Віталіна Лопухіна, створила неоновий знак з написом Timeless («Вічний»). Він світиться лише наполовину, нагадуючи тим самим, що «вічність — це водночас видиме і непомітне поняття».

Milk Bar


Мережа київських кафе виготовила серію кондитерських виробів у фірмових кольорах та з айдентикою артпростору. Серед них: льодяники на паличці, шоколадне печиво, імбирні пряники: круглі з літерами «M», «O» і «T» та прямокутні з написом «MОТ».

Книжкова полиця


У гіфтсторі MOT можна придбати й книжки. Частина з них надана дружнім видавництвом IST Publishing, яке випускає книжки про мистецтво, кураторство, літературу, архітектуру, зіни та артбуки. Серед них — «Повітряна війна і література» (В.Ґ. Зебальд), «Як ми бачимо» (Джон Берджер), «NA4JOPM8» (Ігор Чекачков), «Постійне місце проживання» (Сергій Жадан, Павло Маков), KYIV by Sergiy Maidukov, «Розмови про архітектуру» (Богдан Волинський, Олег Дроздов), «Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя» (Паскаль Ґілен) та інші.

Серед представлених видань — книга «Kyiv Street Art», присвячена київським муралам, а також «An Imaginary Adventure Book» від дизайнера й учасника виставки в МОТ Олексія Кондакова (в ній зібрано його сюрреалістичні фотоколажі, в яких персонажі з класичних творів мистецтва вписано в щоденний побут).


Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 28 художників з 10 країн та серія спеціальних подій. У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
Дізнатись ще більше

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis