Docudays UA запустив конкурс ідей для режисерів-документалістів

Команда Docudays запустила проєкт Civil Pitch 2 для молодих режисерів та активістів, що хочуть зняти короткометражні фільми на актуальні суспільні теми. За словами організаторів, він йтиме два роки — почнеться як конкурс ідей, а у фіналі «переросте у лабораторію кіно»    

Етапи Civil Pitch 2

Тема проєкту звучить як «Кіно, що змінює».

На першому етапі учасники мають подати ідею фільму. Після цього команда обере 12 проєктів, що візьмуть участь у воркшопі під керівництвом міжнародних експертів документального кіно. Далі їх представлять на пітчінгу під час фестивалю Docudays UA 2022 року (з 25 березня по 3 квітня).

Автори чотирьох проєктів-переможців отримають 210 тысяч гривень на виробництво короткометражних фільмів. Кураторами зйомок стануть міжнародні режисери-документалісти, а прем’єри відбудуться на фестивалі Docudays UA у 2023 році. 

«Представниці та представники громадського сектору, а також режисери й режисерки по-своєму прагнуть досягти змін у суспільстві. Об’єднавши власний досвід, знання та зусилля, вони зможуть створити фільми на важливі та складні теми, цікаві широкій аудиторії», — пишуть в Civil Pitch 2. 

Як взяти участь

Прийом заявок триває з 13 грудня 2021 по 18 лютого 2022 року. Взяти участь можуть режисери, активісти та громадські діячі. Для цього необхідно заповнити невелику анкету за посиланням українською та англійською мовами.

За словами організаторів, вони «чекають на сміливі історії з непересічними героями, які можуть здивувати та захопити увагу широкого кола глядачів».

Серед тем, що першочергово цікавлять команду проєкту:

— Інклюзія та забезпечення рівного доступу до можливостей для людей із вразливих груп та груп населення, чиї інтереси недостатньо представлені.
— Світ після пандемії: роботизація сфери зайнятості, розвиток охорони здоров’я та технологій.
— Протидія корупції.
— Громадський активізм.

Учасники можуть готувати ідею фільму у будь-якому жанрі та з хронометражем 8-15 хвилин.

Докладніше з вимогами для участі, списком необхідних документів та дедлайнами за кожним етапом можна ознайомитись на сайті конкурсу.

Перший конкурс Civil Pitch команда Docudays UA організувала у 2018-2019 роках за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» та Ґете-Інституту. 

Почитати детальніше про короткометражні фільми переможців можна тут.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis