Драма «Петер фон Кант» Франсуа Озона відкриє Берлінський кінофестиваль

10 лютого в офлайні стартує Берлінський міжнародний кінофестиваль. Фільмом-відкриттям обрали нову стрічку Франсуа Озона «Петер фон Кант» — вільну інтерпретацію «Гірких сліз Петри фон Кант» Райнера Вернера Фассбіндера («Берлін Александерплац»). Стрічка також потрапила в основний конкурс фестивалю й змагатиметься за «Золотого ведмедя»

В оригінальному фільмі Фасбіндера йшлося про успішну модельєрку Петру, яка двічі розлучилась, має напружені відносини з матір’ю і ще гірші з донькою. Петра закохується в молоду дівчину Карін, яка маніпулює почуттями головної героїні. Її цікавить лише пропуск у світ моди. У своєму фільмі Франсуа Озон змінив стать Петри на чоловічу та «зі звичною іронією робить особистий і грайливий автопортрет».

За словами художнього керівника Берлінале Карло Шатрейна, «в руках Озона камерна гра стає ідеальним вмістилищем для кохання та ревнощів, спокуси та гумору — усього, що так заплутує життя й мистецтво».

Головні ролі у стрічці зіграли Дені Меноше («Безславні виродки»), Ізабель Аджані («Одержима») та Ханна Шигулла («Гіркі сльози Петри фон Кант»). 

22 роки тому Франсуа Озон вже працював з матеріалом Райнера Вернера Фассбіндера, екранізувавши його п’єсу «Краплі дощу на розпечених скелях». Її прем’єра теж відбулася на Берлінале й отримала приз «Тедді», що вручається стрічкам на ЛГБТК-теми. Фільми режисера вшосте потрапляють в основний конкурс кінофестивалю. У 2019 році його драма «По божій волі» взяла приз журі. 

Цього року Берлінський кінофестиваль відбудеться офлайн, але заповненість залів скоротили на 50%. Можливість відвідувати сеанси матимуть глядачі з сертифікатом про вакцинацію та за наявності негативного тесту на COVID-19. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis