Дивимося тизер 300-мільйонного фільму про «Формулу-1» з Бредом Піттом

Apple випустила перший тизер фільму F1, знімання якого відбувалися на справжніх перегонах «Формули-1». Прем’єра стрічки запланована на 25 червня 2025 року

За сюжетом, Бред Пітт грає колишнього гонщика Сонні Хейза, який повертається у «Формулу-1», аби стати ментором для новачка Джошуа Пірса (Дамсон Ідріс) та виступати разом з ним за команду APXGP.

Разом з ними у фільмі знялися Хав’єр Бардем («Дюна 2»), який зіграв директора команди, Керрі Кордон («Краще подзвоніть Солу»), Каллі Кук («Незнайомка»), Тобіас Мензіс («Корона»), Сара Найлз («Тед Ласо») та Кім Бодня («Вбиваючи Єву»). Участь у зніманнях також взяли гонщики «Формули-1».

Режисер F1 — Джозеф Косинські, a автор сценарію — Ерен Крюґер. Раніше вони разом працювали над «Топ Ґан: Меверік». Продюсували стрічку Джеррі Брукгаймер («Топ Ґан: Меверік»), гонщик «Ф1» Льюїс Гамільтон та Бред Пітт.

Про підготовку та знімання фільму

Знімання фільму відбувалися, зокрема, під час дев’ятьох справжніх Гран-прі «Формули-1» та перегонів «24 години Дайтони». Пітт та Ідріс виїжджали на трек у перервах між тренувальними сесіями, перед кваліфікаціями та перегонами. Для знімання однієї зі сцен перед початком Гран-прі Великобританії 2023 року команда мала дев’ять хвилин.

«Це як піт-стоп. Це справді додає інтенсивності, і всі напружуються так, як, можливо, не стали б у звичайний знімальний день на майданчику, де у вас є 10 годин на те, щоб все встигнути. Коли ти маєш дев’ять хвилин — ти бачиш, як адреналін зашкалює у акторів та відчуваєш напругу у грі», — описують знімання Джеррі Брукгаймер та Джозеф Косинські в інтерв’ю Deadline.

Важливу роль у створенні F1 також зіграв Льюїс Гамільтон — він брав участь у написанні сценарію та консультував авторів, аби зробити фільм реалістичнішим. 

Гамільтон також познайомив Брукгаймера та Косинські з командою Mercedes та CEO Тото Вольфом, які допомогли знімальній команді стрічки з розробкою спеціального авто — переробленим болідом «Формули-2», який отримав оновлений кузов від «Формули-1», зберігши оригінальне шасі та двигун.

Аби пілотувати авто рід час знімань, Бред Пітт та Дамсон Ідріс тренувалися на болідах «Ф3» та «Ф2» протягом трьох місяців.

«Всі скаржаться, що у гоночних фільмах усе недостатньо швидке, тому що зазвичай, коли для них будують машини, вони є машинами для кіно. Знаєте, вони виглядають правильно, але це не справжні гоночні боліди», — розповідають автори.

Автомобіль також оснастили 15 кріпленнями для камер, батареями та передавачами. Для знімання F1 команда використала покращену версію камер Sony, на які зняли сиквел «Топ Ґан» — їх зробили легшими та мобільнішими.

Прем’єра F1 відбудеться у кінотеатрах IMAX. Після цього стрічка має вийти на Apple TV.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis