FKA twigs у Сенаті США

FKA twigs створює свого дипфейк-двійника

FKA twigs подала відкритий лист до підкомітету з інтелектуальної власності Сенату США, в якому закликала врегулювати функціонування неавторизованих дипфейків відомих людей. У документі співачка розповіла, що наразі працює над особистим ШІ-двійником, пишуть Rolling Stone та Pitchfork

Про дипфейк FKA twigs

За словами співачки, вона планує використовувати свою цифрову копію для «взаємодії з фанатами та журналістами», завдяки чому вона «зможе зосередитись на творчості».

На думку FKA twigs, «знаменитості та артисти повинні контролювати використання їхніх голосів, зовнішності та характерних проявів штучним інтелектом». Вона додала, що над власним ШІ-двійником працює понад рік, тому «він не лише вивчив її особистість, а й може говорити різними тонами її голосу та мовами».

«Пізніше цього року я залучу штучний інтелект, щоб розширити охоплення [у соцмережах] та керувати моїми онлайн-взаємодіями в соцмережах, у той час, як я зосереджусь на мистецтві, не покидаючи зону комфорту у своїй студії», — говорить співачка.

Про виступ у Сенаті

Головною темою відкритого листа FKA twigs до підкомітету Сенату США стало регулювання штучного інтелекту творцями. 30 квітня співачка також виступила у Сенаті у межах розгляду відповідного закону No Fakes, спрямованого на захист музикантів, акторів та інших творців від несанкціонованого використання їхніх персональних даних та творчих доробків у контенті, згенерованому штучним інтелектом.

Артистка вважає, що ШІ «може бути вагомим інструментом у творчості та комерції», проте, одночасно з цим, несе небезпеку на фоні відсутності посиленого контролю за його використанням, зокрема, у питаннях авторського права та використання робіт конкретних авторів.

Так співачка наполягає на тому, щоб норми використання технологій на основі ШІ стосовно артистів та творців були прописані на законодавчому рівні.

«Моє мистецтво — це полотно, на якому я малюю свою особистість, що є основою для підтримки мого існування. Це сутність мого буття. Але вона стоїть під загрозою. Штучний інтелект не може відтворити глибину мого життєвого шляху, але ті, хто ним керує, мають владу для того, щоб імітувати подібність до мого мистецтва, відтворювати його та фейково претендувати на мою особистість та інтелектуальну власність… Ми повинні впровадити нормативні документи, щоб захистити нашу автентичність і захиститись від незаконного привласнення наших невіддільних прав».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений FKA twigs (@fkatwigs)


У тексті листа FKA twigs також пояснила, що «творчість креаторів є результатом їхнього життєвого досвіду, поєднаного з професійністю, навичками, наполегливою роботою та значними фінансовими інвестиціями [у творчість] та жертвами», а «недобросовісне використання ШІ може порушити сутність їхнього буття».

У разі прийняття законопроєкту No Fakes юридичним підкомітетом Сенату з питань інтелектуальної власності, авторів несанкціонованого дипфейк-контенту зможуть притягати до відповідальності на основі позовів від артистів.

У травні FKA twigs стала креативною партнеркою швейцарського спортивного бренду On.

Співачка відповідатиме за напрямок спортивного одягу On, перша колекція якого вийде у вересні 2024 року. FKA twigs братиме участь у розробці дизайну та стане обличчям колекції.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis