Levi’s святкує 150-річчя культових 501 джинсів

Цього року Levi’s святкує 150-річчя створення класичної моделі джинсів 501. На честь цього бренд планує серію спеціальних кампаній та івентів, а DTF Magazine розповідає історію Levi’s 501

Історія американського бренду Levi’s почалась у 1853 році. Тоді іммігрант із Баварії Леві Штраус відкрив компанію з виробництва текстилю та робітничого одягу в Сан-Франциско. Щоб зробити одяг робітників ще міцнішим, він, разом із кравцем Джейкобом Девісом, винайшов мідні заклепки, що підсилили штани. Це дало початок культовим «синім джинсам», які вперше представили у 1873 році.

Ширшої популярності джинсовий одяг Levi’s набув після періоду Великої депресії та Другої світової війни — команда бренду зосередилася не лише на виробництві робітничого одягу, а й на повсякденних речах, захопивши у такий спосіб нову аудиторію. Серед фанатів класичних 501 джинсів були актори Мерилін Монро, Марлон Брандо та Джеймс Дін, музиканти Боб Ділан та Патті Сміт, а також учасники хіп-хоп гуртів Run DMC та NWA, Стів Джобс та Барак Обама.

Після цього 501 джинси міцно закріпилися не лише в попкультурі, а й серед представників інших субкультур. Основною перевагою моделі стали універсальний базовий крій, завдяки якому вона може стати основою будь-якого образу, та довготривалість. У Levi’s 501 джинси називають «полотном для самовираження та експериментів», яке люди можуть кастомізувати на власний розсуд.

У команді бренду додають, що історія моделі 501 почалася та продовжується завдяки людям, які, обираючи модель, «змогли зробити її легендарною».

«Тоді, коли тренди з’являлися та зникали, непохитна любов наших фанів до моделі пройшла випробування часом».

Разом із джинсами 501 удосконалились і техніки їхнього виробництва, акцент у яких також роблять на екологічності. Так для створення пари Levi’s використовують менший об’єм води завдяки новим методам фінішної обробки та рециркуляції, а також конопляне полотно та органічну бавовну, які мають бути повторно перероблені, і рослинні фарбники.

На честь 150-річчя моделі 501 у Levi’s запланована серія подій, які відбуватимуться протягом 2023 року. Серед них: запуск нової кампанії, активації у різних країнах світу, а також колаборації та розвиток співпраці з музичною індустрією.

Ще одним планом у розвитку бренду є залучення нової аудиторії серед молоді, яка «завжди була значною частиною історії 501».

В Україні Levi’s представляє компанія Ultragroup, яка також розвиває на українському ринку Karl Lagerfeld, HUGO, GUESS, GUESS Kids, BOSS та Baldinini.


Слідкуйте за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter та Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis