Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку показав, який вигляд матиме оновлене крило сучасного мистецтва. Його дизайн створила Фріда Ескобедо, перша архітекторка в 154-річній історії музею
Над оновленням працювали з 2014 року. Простір назвали на честь подружжя Оскара Тана та Агнес Хсу-Тан, бізнесмена та археологині, які пожертвували 125 млн доларів на його створення. Всього музей залучив близько 550 млн доларів, зібраних завдяки приватним пожертвам.
Про конструкцію оновленого крила
Проєкт Ескобедо збільшить галерейний простір крила на 50%, до 6,5 тисяч квадратних метрів. При цьому вдасться уникнути прибудов чи розширення самої будівлі музею. Загальна площа оновленого крила складе 11,7 тисяч квадратних метрів.
Конструюючи крило, пріоритет надавали доступності, адже, за словами адміністрації, у певних зонах сучасні галереї заважають як відвідувачам, так і працівникам.
На терасу четвертого поверху перенесуть сад скульптур, який раніше знаходився на даху п’ятого. На п’ятому поверсі, де проводитимуть тимчасові виставки, також буде кафе, озеленена тераса та простори для рефлексій і громадських зборів з видом на Центральний парк. Загальна площа терас складе 1,7 тисячі квадратних метрів.
У будівлі також зроблять акцент на екологічність — вона матиме контрольоване використання денного світла, системи відводу дощової води, озеленений дах та покращений контроль клімату.
Про дизайн
У дизайні Метрополітен рухається у бік глобалізму, намагаючись відійти від поєднання американського та європейських стилів, притаманних багатьом інституціям в США.
В оздобленні фасаду архітекторка планує використати вапнякові решітки, в стилі celosía — традиційних мексиканських перегородок, що мають іспанське, близькосхідне та африканське архітектурне коріння. Вони стануть «архітектурним екраном, що відсилає до універсальної архітектурної мови багатьох культур та століть».
«Елегантний, сучасний дизайн Ескобедо відображає не лише розуміння історії архітектури, матеріальності та художньої виразності, а й глибоку повагу до місії, колекції та відвідувачів Метрополітен», — сказав директор музею Макс Холлейн.
Роботи з ренованції планують розпочати у 2026 році, а закінчити — у 2030.