Подкаст DTF Magazine: Хто і навіщо створює міфи про Львів

Протягом 2021 року DTF Magazine разом з інноваційним партнером міського життя Visa на власній подкаст-студії їздитиме великими містами України. Першою зупинкою став Львів: в одному з епізодів ведуча проєкту Аня Білоус поговорила з львовознавцем та істориком Ігор Лильо про головні міфи й стереотипи, пов’язані з містом

Епізод вже можна послухати на платформах


Контекст

Львів — одне з найпопулярніших туристичних міст в Україні. У доковідний 2019 рік його відвідали близько 2,5 мільйонів туристів й переважно внутрішніх. В середньому гість залишав у місті 94 євро в день. 

Багато в чому це стало можливим завдяки міфам, в які Львів змусив повірити більшу частину України. Серед найбільш популярних — «місто кави», «місто шоколаду», «місто пива».

Тепер Львову треба себе перепридумати — частина ідей і концепцій вичерпані. І це в часи, коли європейські міста починають боротись за туристів з грошима, відсікаючи любителів всього дешевого. «Але турист буде таким, яким буде пропозиція міста», — каже Ігор Лильо.


Про що йде мова у подкасті

У цьому епізоді Аня з Ігорем нарешті з’ясують, як народився міф про те, що Львів — місто кави та як кава вплинула на спосіб життя й спілкування містян.

Як Львову вдалось сфоромувати власну міфологію, а згодом її монетизувати? В які легенди про Львів вірить вся Україна? Які міфи Львів екпортує на Захід та чим цікавить туристів з Середньої Азії? Хто створює сучасну міфологію міста?

За словами Лильо, він сам обожнює міфи і навіть інколи їх створює. Втім попереджає, що не всі міфи корисні, а деякі стають небезпечними стереотипами.

Також Лильо розкаже, чому відмовився від екскурсії «бандитською» Одесою, чому хоче, що Міністерство культури України розташовувалося у Львові, а економіки — у Дніпрі та за чим приїздять до Львова польські, українські та турецькі туристи.



Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis