Сергій Жадан розповідає про 7 знакових українських письменників в чат-боті «БезуМОВНА підтримка»

В Україні триває другий сезон програми заохочення переходу на українську «БезуМОВНА підтримка», ініційованої банком ПУМБ. Проєкт складається з телеграм-боту та YouTube-подкасту «Безумовно, українською».

З 16 по 22 жовтня відбувається третій тематичний тиждень сезону, куратором якого виступає письменник і музикант Сергій Жадан. Коротко розповідаємо, чого чекати від цього тижня та що треба знати про «БезуМОВНУ підтримку»

Про проєкт


ПУМБ запустив проєкт «Безумовна підтримка» у червні 2023 року, щоб популяризувати та полегшити процес переходу на українську мову.

Для цього спільно з агенцією Adsapience створено спеціальний чат-бот, який пропонує українські відповідники для певних фінансових термінів, навчає правильно використовувати слова, а також надає можливість виконати тести на знання мови та культури, і отримати за це подарунки.

За перших два місяці участь в програмі взяли понад 11 млн людей, а в чат-боті вже зареєструвались понад 45 тисяч користувачів.

Про тиждень із Сергієм Жаданом


Проєкт продовжує залучати до участі менторів і впроваджувати нові формати взаємодії, а другий сезон відрізняється тематичними тижнями в чат-боті «БезуМОВНА підтримка». 16 жовтня стартував літературний тиждень, куратором якого виступає український письменник і поет Сергій Жадан. 

Протягом 16‒22 жовтня Сергій розповідає історії про життя та творчість семи українських поетів і письменників, які вплинули на його творчість. Серед них: Михайль Семенко, Майк Йогансен, Микола Бажан, Микола Вінграновський. Імена інших не називають аби зберегти інтригу.  

Крім того, в межах літературного тижня на учасників чат-боту «БезуМОВНА підтримка» чекають спеціальні завдання від Жадана. 

Про новий сезон


 

  • Тепер «БезуМОВНА підтримка 2.0» зосереджується не лише на вивченні української мови, а й на ознайомленні з українською культурою, літературою та музикою. Так виникла ідея впровадити тематичні тижні з запрошеними кураторами, ролі яких виконують українські культурні діячі.
  • Також замість трьох тестів на тиждень користувачам надають сім.

  • У ПУМБ спростили й систему реєстрації в боті. Тепер не треба вказувати контактний номер телефону, просто погодитися з умовами користування.
  • Крім того, отримані за виконання тестових завдань бали користувачі можуть обміняти на донат на підтримку фонду «ДонорUA».

Подкаст «Безумовно, українською»


Ще одна частина проєкту «БезуМОВНА підтримка» — ютуб-подкаст «Безумовно, українською». У ньому ведучий і блогер Антон Мурафа спілкується з запрошеними гостями, зокрема, про їхній досвід переходу на українську мову.

Героями подкасту стали комік Василь Байдак, модель і ведуча Даша Астаф’єва, співак і військовий Коля Серга, співачка Надя Дорофєєва, комік Марк Куцевалов, маркетинг-директорка ПУМБ Ксенія Сікорська, музикант Руслан Кузнєцов і блогерка Даша Майорова.

 Щоб долучитися до програми, переходьте у чат-бот «БезуМОВНА підтримка».

Матеріал створено за підтримки:

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis