Слухайте серію подкастів DTF Magazine про Львів

Протягом цього року DTF Magazine разом з інноваційним партнером міського життя Visa на власній подкаст-студії відвідає шість українських міст. Перша зупинка — Львів, і ось перша частина подкастів про це місто. Як Львову вдалося створити й монетизувати свою міфологію? Що являє собою сучасна артсцена Львова? Чим живе тамтешня електронна сцена й хто її головні герої? У чому особливість львівської архітектури й на що варто обов’язково звернути увагу, крім старовинних і відомих споруд?


Місто кави, пива, лева й шоколаду — чому так називають Львів? Як кава вплинула на спосіб життя й спілкування львів’ян? Чи має місто формувати свою сучасну міфологію та хто цим займається у Львові? Як міфи роблять місто симпатичнішим для туристів?

Історик і львовознавець Ігор Лильо про те, як він сам вигадує міфи й чому в них вірять інші.


Епізод #02

Популярні й не дуже думки про архітектуру Львова

Слухати:

Які нетуристичні місця варто відвідати у Львові? Як у місті з’явився район Сихів, про який часто не знають туристи? Що можна збудувати тільки в районі Сихова? Як зрозуміти, які споруди потребують захисту? Чому радянські будівлі невигідно називати радянськими? Навіщо Паліндром зняв кліп біля Палацу культури «ЛОРТА»? І як має змінюватися підхід до забудови в майбутньому?

Про це говоримо з архітектором і співзасновником студії ROOM 66 Володимиром Палієм.

Місця та будівлі, про які йде мова в епізоді

1. Дім на вулиці Івана Франка, 26

2. Професорська колонія на Личаківській вулиці

3. Комплекс на вулиці Дорошенка, 47-59

4. Найбільший масив Львова — Сихів

5. Кінотеатр «Жовтень»

6. Мозаїка на колишньому магазині «Океан» (вул. Володимира Великого, 26)

7. Мозаїчний рельєф «Імпульс і контроль» на Сахарова, 45 («Сільпо»)

8. Центральний універмаг «Львів» (новий ЦУМ)

9. Палац культури «ЛОРТА»

10. Центр творчості дітей та юнацтва Галичини

11. Центр Митрополита Андрея Шептицького (УКУ)

12. Будівля монастиря Отців Оріоністів (добудовується, архітектор Маріо Ботта)

13. Вулиця Підмурна, будинок з трьохповерховою мансардою

14. Львівська політехніка

15. Палац «Романтик»

16. Парк «Залізна вода»


Епізод #03

Що являє собою сучасна артсцена Львова

Слухати:

«Львів — культурна столиця». Але останнім часом гастрономічна культура міста значно випередила мистецьку. Якою сьогодні є місцева артсцена й чим вона живе? Чому львів’яни називають Палац мистецтв госпісом і навіщо вони провели «похорони культури»?

Про все це говоримо з директоркою Муніципального мистецького центру Ляною Мицько.


Епізод #04

Не тільки техно: чим живе нічний Львів і його електронна сцена

Слухати:

«Чи є нічне життя в регіонах і яке воно?» — одне із запитань, на яке ми шукатимемо відповідь у кожному місті. Починаємо зі Львова.

Що являє собою електронна сцена Львова й чим вона відрізняється від київської? Коли стався переломний момент? Які жанри переважають на львівських вечірках? Наскільки велика аудиторія, якій цікава електронна музика, і чому у Львові досі немає великого фестивалю електронної музики, на відміну від сусідніх Івано-Франківська й Тернополя? І що треба знати про «нічного мера» Львова? Розповідають журналіст, диджей і співзасновник формації Zavtra, вечірок Dzvin Дарко Лісень і промоутер, організатор серії техно-вечірок «Земляни» Данік Гелетій.


І це ще не все. Під кожним епізодом ви знайдете спеціальні пропозиції від нашого інноваційного партнера міського життя Visa. Отже, якщо ви власник картки Visa й перебуваєте у Львові, то на вас уже чекають такі знижки:

— 15% на поїздки містом на самокатах Bolt;

— подвійні бофони в мережі Lokal;

— 15—20% у готелі Citadel Inn Hotel & Resort (для власників преміальних карток);

— 5—10% у Edem Resort Medical & Spa (для власників преміальних карток).

Підписуйтеся на нас на SoundCloud, Apple Podcasts, Google Podcasts та інших платформах, щоб точно не пропустити нові епізоди.


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis