The Naked Room представляет выставку украинского фотографа Виктора Марущенко

9 сентября в киевской галерее The Naked Room откроют выставку работ украинского фотографа Виктора Марущенко. Зрителям покажут его архивные снимки 1970-1990-х годов

Фотографическую практику Марущенко чаще всего ассоциируют с двумя проектами. Это «Чернобыль», представленный на Венецианской биеннале в 2001 году, и «Донбас — країна мрій» — участник биеннале в бразильском Сан-Паулу, где куратор Ежи Онуха объединил фотографии женщин-шахтеров авторства украинца и китчевые обои.

«Но это лишь малая часть объемного и неимоверно разнообразного архива Марущенко, — говорят в The Naked Room. — В 1970-1990-х годах фотограф побывал в разных уголках УРСР и запечатлел ситуации, которые могли открыться не просто внимательному профессионалу с камерой, но и человеку способному поймать силу момента. Выставка “Архив” открывает Марущенко каким мы его практически не знаем, а ее фотографии — Украину, которую мы фактически не помним».

На снимках запечатлены герои Советского союза, героини с орудиями труда, а также города и села советской Украины, какими их уже никто не увидит. Выставка продлится до 23 сентября.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Завтра в The Naked Room відкривається виставка Віктора Марущенка “Архів”. ⠀ Коли близько двох років тому Віктор отримував почесну нагороду фото-премії Bird in Flight ми усвідомили, що бачили наживо лише один його проект — “Донбас — країна мрій” й направду не маємо уявлення про масштаб його художнього доробку. Відкривши згодом власну галерею, ми одразу поставили собі завдання бодай розпочати роботу з архівом Віктора. Нам пощастило: Віктор був щедрим й відкритим, показував негативи й розповідав карколомні історії їхнього створення. Врешті, ми запланували виставку, над якою активно працювали протягом літа. Але радість від довгоочікуваної матеріалізації цих знімків в стінах The Naked Room сьогодні поступається хвилюванню за здоров’я Віктора. На жаль, він не зможе завтра бути на відкритті, адже перебуває в лікарні й потребує тривалого й складного лікування. ⠀ Ця виставка готувалась за зовсім інших життєвих обставин Віктора й не мала на увазі стати частиною фандрайзингової кампанії для художника. Але сьогодні ми змушені наголосити, що це той самий час, коли придбати неперевершену роботу для своєї колекції означає також підтримати життя автора. Ми щиро переконані, що доробок Віктора не потребує жодних додаткових аргументів окрім власне мистецьких, але й не можемо також ігнорувати наявні обставини його хвороби. ⠀ На виставці буде представлено 33 відбитки з негативів 1970-90-х рр, надрукованих мокрим способом на срібно-желатиновому папері завдяки неперевершеній роботі наших постійних партнерів @photovision.ua Кожен відбиток існує в обмеженому тиражі 3 екз. ⠀ Ми будемо раді зустрітися з вами на спільний перегляд виставки у робочі години галереї: Лізавета Герман, [email protected] Марія Ланько, [email protected] Богдан Бунчак, [email protected] ⠀ Віктора також можна підтримати переказом на його картки 5168 7422 3732 2155 4731 2196 1112 8889

Допис, поширений Gallery for contemporary art (@thenakedroomkyiv)

Виктор Марущенко — украинский фотограф-документалист, преподаватель и основатель школы фотографии, а также онлайн-галереи «5.6», где можно увидеть и купить работы советских и современных украинских фотографов.

6 сентября на фейсбук-странице школы фотографии Марущенко опубликовали информацию о сборе средств на лечение фотографа.«На сегодняшний день Виктору Марущенко нужна наша с вами помощь. Тяжелая болезнь, которая нуждается в длительном лечении. И, к сожалению, дорогостоящем», — говорится в посте.

Читайте также:


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis