Французький парламент запропонував законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність для організаторів несанкціонованих масових подій. Водночас для відвідувачів таких заходів передбачені штрафи, пише Euronews
Законопроєкт передали до Сенату. Якщо його ухвалять, організаторам несанкціонованих заходів чисельністю понад 250 осіб загрожуватиме до шести місяців ув’язнення та штраф 30 тисяч євро. Для учасників передбачені штрафи у розмірі 1500 євро, а у разі повторного правопорушення — до трьох тисяч євро.
Законопроєкт пропонує не просто посилити покарання, а розширити юридичне визначення «організатора» несанкціонованого заходу. До цієї категорії потенційно потраплятимуть ті, хто залучені до логістики, перевезення звукових систем або поширення інформації про захід.
Уряд позиціонує нові правила як інструмент, необхідний для підтримання громадського порядку, запобігання шкоді довкіллю та забезпечення стандартів безпеки.
Водночас проти законопроєкту виступають повʼязані з електронною сценою організації. Technopol стверджує, що «політика, яка криміналізує та забороняє вільні вечірки», пов’язана «не з безпекою», а з «авторитаризмом». А спільнота Techno+ поширила електронного листа, у якому закликає не ухвалювати нові правила:
«Ці простори для святкування та свободи — це людська, давня й цілком легітимна відповідь, — зазначили вони. — Люди, які там збираються, мають саундсистему, простір і переконання, що свободу не вимагають — її втілюють».
26 квітня у Марселі «сотні людей» зібралися на вечірці, яку назвали «останнім рейвом перед прийняттям майбутнього законодавства та обмеженням культури вільних вечірок у Франції».
Про схожі законопроєкти в інших країнах
У грудні 2022 року уряд Італії офіційно впровадив закон, який регулює нелегальні музичні події. Приводом для цього став рейв у Модені, що зібрав понад три тисячі учасників і спричинив скарги на шум та занепокоєння мешканців щодо безпеки.
Коментуючи посилення відповідальності за несанкціоновані вечірки, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні зазначила:
«Протягом певного часу люди з усієї Європи приїздили сюди для організації незаконних зібрань із насильством та наркотиками… тому що ми це дозволяли. Але нормальні країни не дозволяють людям спустошувати заповідні території заради розваг», — заявила вона.
Згідно із законом, організаторам несанкціонованих заходів за участі понад 50 осіб, що становлять «ризик для здоров’я або громадського порядку», загрожує від трьох до шести років ув’язнення. Окрім тюремних термінів, закон передбачає штрафи до 10 тисяч євро та обов’язкову конфіскацію музичного обладнання.





