Україна просить НАТО закрити повітряний простір над країною. Як долучитись і підписати петицію

26 лютого відбулася онлайн-зустріч голови постійної делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО Єгора Чернєва та секретаря Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Соломії Бобровської з керівництвом ПА НАТО та делегаціями країн-членів Альянсу. Після обговорення американські конгресмени Джеральд Коннолі та Майк Тернера звернулися до президента США Джо Байдена з проханням закрити небо над Україною для російської авіації та ракет

Це потрібно для того, щоб заборонити будь-яким літакам знаходитися у повітряному просторі над країною. У разі порушення, всі літальні засоби будуть збиватися. 

27 лютого партія «Слуга народу» зареєструвала петицію-звернення до Північноатлантичного альянсу щодо захисту повітряного простору над Україною.

«Ми, український народ, просимо країни-члени НАТО закрити повітряний простір над Україною та ввести миротворчі війська НАТО в Україну, надати військову допомогу Києву та підтримати український народ, як це було зроблено, наприклад, в Ізраїлі», — говориться у петиції. 

Наразі її підписали більше 440 тисяч людей із потрібного мільйону. Долучитися можна за посиланням

Всі країни Євросоюзу закрили повітряний простір для літаків з Російської федерації та приватних джетів тамтешніх олігархів. Вони не матимуть права приземлятися чи пролітати над територією ЄС.

Також свій повітряний простір для російських літаків закрила Великобританія.

«Я дуже дякую Великій Британії, Чехії, Польщі, Румунії, Литві, Латвії, Естонії, Болгарії, Словенії за рішення закрити власний авіапростір для російських літаків. Це ті кроки, які дають змогу спонукати агресора до миру», — заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

В Україні введено воєнний стан після вторгнення Російської федерації 24 лютого. Володимир Путін дав наказ військам РФ розпочати військове вторгнення на територію України, після того, як визнав незалежність ЛНР та ДНР, і під приводом «захисту Донбасу, демілітарізації та денацифікації України».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis