Роберт де Ніро у фільмі Стажер

В iPad та iPhone додадуть керування поглядом

Нова технологія увійде до пакета функцій доступності IOS та iPadOS. Вони полегшать користування пристроями для людей з порушеннями слуху, зору та обмеженням руху

Для роботи «Відстеження очей» використовуватиме штучний інтелект та машинне навчання. Працюватиме функція через фронтальну камеру, яку до цього потрібно відкалібрувати.

Функція також використовуватиме технологію Dwell Control «контроль затримки». Щоб її активувати, користувач має затримати погляд на кнопці чи слайдері, аби той спрацював. 

Схожі елементи керування Apple раніше впровадила в окуляри доповненої реальності Apple Vision Pro

Як ще функції анонсували

Music Haptics — функція, що дозволить користувачеві з порушенням слуху буквально «відчувати музику». За допомогою вібромотора девайс відтворюватиме ритм та мелодію пісні. 

Функція працюватиме в Apple Music, проте Apple обіцяють опублікувати код технології, аби розробники могли впровадити її у свої застосунки.

Vocal Shortcuts дасть змогу програмувати серію складних дій та об’єднувати їх одним аудіо ярликом. Так, фразою «час зварити каву» девайс може активувати таймер, увімкнути музику та відкрити рецепт кави одночасно.

Vehicle Motion Cues — технологія, яку в Apple назвали «досвідом», що має полегшити захитування людей у транспорті.

«Дослідження показують, що захитування зазвичай спричинене сенсорним конфліктом між тим, що людина бачить, і тим, що відчуває, що може заважати деяким користувачам комфортно користуватися iPhone або iPad під час поїздки в транспортному засобі», — пояснює компанія.

Vehicle Motion Cues додаватиме на екран крапки, що, за допомогою сенсорів девайсу, відтворюватимуть рухи транспортного засобу, аби зменшити сенсорний конфлікт.

Крапки розташують по краях екрана так, щоб вони не перекривали його основний зміст.

За словами Apple, нові функції мають впровадити протягом року, проте, на думку експертів, вони стануть частиною нових IOS та iPadOS, які представлять на івенті WWDC у червні 2024 року.

У травні Apple Music анонсувала власні 100 найкращих альбомів усіх часів. Список курувала група з артистів, сонграйтерів, продюсерів та інших фахівців індустрії без урахування стримінгової статистики записів, a нові позиції анонсують щодня.

Докладніше про перші десять альбомів ми розповідали у нашому матеріалі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis