Андрій Шевченко вийшов зі складу нового Олімпійського комітету України. Туди обрали Нестора Шуфрича та Георгія Суркіса

Український футболіст та екстренер національної збірної Андрій Шевченко відмовився від посади віцепрезидента Національного олімпійського комітету. Своє рішення атлет пояснив незгодою з поточним складом організації. Віцепрезидентом НОК Шевченка призначили 17 листопада, тоді ж він став членом Комітету за результатами голосування Генеральної Асамблеї НОК України

У соцмережах Шевченко написав, що «гордий бути з Україною і допомагати», і вважає «почесною» роботу в НОК, але водночас «не може залишитися в Комітеті за такого складу».

За півтори години після заяви Шевченка, стало відомо, що Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич покинуть склад НОК України.

Що цьому передувало

17 листопада відбулося засідання Генеральної Асамблеї НОК України, під час якого члени організації обрали нового президента, віцепрезидентів та членів Комітету на період 2022-2026 років. Новим президентом НОК обрали чинного міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта. За нього віддали 123 голоси.

Гутцайт обійшов борця і народного депутата від «Слуги народу» Жана Беленюка, за якого віддали 22 голоси, та керівника навчально-наукового інституту спеціальної фізичної й бойової підготовки та реабілітації при Державному податковому університеті Ігоря Малинського (два голоси).

До Гутцайта НОК керував Сергій Бубка — він очолював НОК з червня 2005 року.

Хто ще увійшов до оновленого складу НОК

Першим віцепрезидентом Національного олімпійського комітету призначили Державного секретаря Міністерства молоді та спорту України Олексія Перевезенцева. Віцепрезидентами стали Андрій Шевченко, президентка Олімпійської академії України Марія Булатова та заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров.

Також Генеральна асамблея затвердила новий склад НОК. 168 членів пройшли до Комітету за поданням спортивних федерацій (88), місцевих осередків НОК (27), комісії атлетів (14) та за списком фізичних осіб, які сприяють пропаганді та розвитку Олімпійського руху в України (39). Серед останніх Генасамблея назвала Андрія Шевченка, боксера Олександра Усика, гімнастку Лілію Подкопаєву та депутата Верховної Ради від забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа за життя» Григорія Суркіса.

За що критикують оновлений склад НОК

Увійшов до складу оновленого НОК і Нестор Шуфрич, депутата Верховної Ради від «ОПЗЖ». Його делегувала федерація стрільби із лука.

Його кандидатура викликала критику в медіа та соцмережах.

Рух ЧЕСНО називає Нестора Шуфрича «проросійським політиком, який входив до групи впливу державного зрадника Віктора Медведчука».

Також політик заперечував російську агресію на сході України. У вересні 2018 року Шуфрич заявив, що в Україні йде громадянська війна: «Це війна між українцями, це конфлікт між українцями. Ми весь час чуємо про присутність російських військових. Але там постійно моніторингова група ОБСЄ працює, спеціальний комісар ООН, і ніхто з них не зафіксував офіційно присутність російських військ на Донбасі. Ми чотири роки воюємо: де полонені російські солдати? Де загиблі російські солдати? Регулярних російських військ на Донбасі немає».

Що ще відомо про вибори нового президента НОК

За день до виборів президента НОК України, 16 листопада, Комітет Верховної Ради з питань молоді й спорту звернувся до Державного бюро розслідувань з приводу перевірки легітимності частини делегатів звітно-виборної Генеральній асамблеї Комітету.

Про це у Фейсбуці розповів Жан Беленюк.

«Щойно Комітет Верховної Ради з питань молоді та спорту прийняв рішення звернутись до ДБР, а також до членів Виконкому НОК із заявою про необхідність проведення перевірки легітимності делегування 40 фізичних осіб, які повинні взяти участь у голосуванні завтра 17 листопада на звітно-виборній Генеральній асамблеї НОК України», — написав Беленюк.

Він зазначив, що за інформацією Комітету ВР, ці фізичні особи були делеговані на голосування не суб’єктами олімпійського руху в статусі юридичних осіб, як це передбачено статутом НОК, а за поданням Сергія Бубки особисто, який не мав такого права. Беленюк додав, що третина з цих 40 фізичних осіб, голосуватиме на Генасамблеї, а частина з них — чинні працівники міністерства молоді та спорту.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis