Apple хоче одержати права на зображення цілого яблука

Apple намагається зареєструвати права на використання зображення цілого яблука у всьому світі, пише Wired. А також змусити компанії, що вже використовують яблука у своїх логотипах, підписати угоду про невикористання надкушеного фрукта 

Wired розповідає історію швейцарського обʼєднання виробників фруктів Fruit Union Suisse, на логотипі якого зображено червоне яблуко з білим хрестом, як на прапорі Швейцарії. Його члени побоюються, що через Apple їм доведеться змінити логотип — компанія подала запит на реєстрацію свого товарного знаку із зображенням цілого яблука у Швейцарії.

«Нам важко зрозуміти, що відбувається, позаяк Apple не намагається захистити надкушене яблуко. Її мета полягає в тому, щоб отримати права на справжнє яблуко, що для нас є чимось універсальним, що має бути безплатним для усіх. Ми стурбовані, що тепер будь-яке зображення яблука потенційно може порушити авторські права Apple. Це стане величезним обмеженням. Теоретично це означатиме потенційне порушення закону щоразу, коли ми рекламуватимемо яблука», — зазначив очільник Fruit Union Suisse Джиммі Марієтоз.

За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Apple надіслала подібні запити десяткам органів інтелектуальної власності по всьому світу. Деякі країни, зокрема Японія, Туреччина, Ізраїль та Вірменія, пристали на вимогу техногіганта.

Wired зазначає, що «таке прагнення Apple володіти правами інтелектуальної власності на щось таке загальне, як фрукти, свідчить про динаміку процвітаючої глобальної індустрії прав інтелектуальної власності, що спонукає компанії до одержимості конкуренцією за торгові марки, які їм насправді не потрібні».

У 2017 році Apple подавала заявку до Швейцарського інституту інтелектуальної власності (IPI), щоб зареєструвати права на реалістичне чорно-біле зображення Гренні Сміт — поширеного сорту зелених яблук. Запит компанії передбачав широкий спектр потенційних застосувань — переважно в електронних, цифрових та аудіовізуальних споживчих товарах і апаратному забезпеченні.

Після тривалих переговорів восени 2022 року IPI частково задовольнив прохання Apple, зазначивши, що техногігант може мати права лише на деякі товари, які їй потрібні. У своєму рішенні IPI посилалися на правовий принцип, який розглядає загальні зображення звичайних товарів, як-от, наприклад, яблука, як такі, що мають бути у відкритому доступі.

Навесні 2023 Apple оскаржила рішення. Тепер справу розглядають у суді.

Wired надіслали до Apple запит з проханням прокоментувати ситуацію, але не отримали відповіді.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis