Аукціоніст, що створював фейкові роботи Жана-Мішеля Баскії, уникнув тюремного терміну

Аукціоніст Майкл Барзман, який визнав себе причетним до виготовлення підроблених картин Жана-Мішеля Баскії, отримав умовний термін та 500 годин громадської роботи, замість тюремного терміну, пишуть The New York Times та ARTnews. У 2022 році для виставки, присвяченої митцю, Барзман надав 25 підроблених картин Баскії 

Що сталося

В лютому 2022 року в Художньому музеї Орландо, Флорида, проходила виставка «Герої та монстри», присвячена Жану-Мішелю Баскії. Серед робіт в експозиції була серія картин, начебто створених митцем ще у 1982 році в Лос-Анджелесі, — тодішній директор музею Аарон Де Грофт стверджував, що архівні роботи «залишили в камері зберігання та забули про них», а також називав це «великим перевідкриттям» творів Баскії.

Після відкриття виставки New York Times опублікувало розслідування, в якому «поставило під сумнів автентичність робіт». Один з експертів по брендингу звернув увагу, що одна з робіт нанесена на «шматок картону з логотипом логістичної компанії FedEx», який сама компанія почала використовували лише після 1994 року. При цьому, заявлялось, що роботи Баскія малював за вісім років до цього.

Влітку 2022 року ФБР провело рейд виставкою, вилучило 25 картин та дослідило їх, а аукціоніста Майкла Барзмана, який надав роботи для виставки, допитали. 2022 року він заявив, що не брав участі у підробці робіт. При повторному допиті 2023 року він зізнався, що першочергово збрехав про походження картин та надалі збрехав ФБР при першому допиті, а також розповів, що створив «від 20 до 30» фальшивих картин, які видавались за твори Жана-Мішеля Баскії. Барзман додав, що працював над підробками з посібником, ім’я якого не розголошується.

Що відбулося далі

New York Time пише, що прокурори Лос-Анджелеса домагались для Барзмана саме того вироку, який він отримав. В судових документах також вказали, що Майкл «провів важке життя, у фізичному та ментальному аспектах», а також страждав від «зловживання психоактивними речовинами та фінансових труднощів», які, ймовірно, і сприяли його вчинку.

Суд Лос-Анджелеса засудив Майкла Барзмана до трьох років умовно, 500 годин громадських робіт та штрафу у 500 доларів.

Що відбулося з іншими фігурантами справи

Розслідування ФБР щодо фальшивих картин, представлених на виставці, триває надалі.

Музей мистецтв Орландо також подав до суду на колишнього директора, Аарона Де Грофта та ще кількох співвласників картин, імена яких не називають.

Аарона звільнили з посади директора ще після першого рейду ФБР влітку 2022 року. Тепер представники музею стверджують, що Де Грофт «докладав зусиль, щоб отримати прибуток від розміщення підробних картин Баскії на виставці», а також був залучений у подібні схеми раніше, з роботами художників Тіциана та Пола Джексона Поллока. Сам Грофт заперечує всі обвинувачення та не визнає своєї участі в інцидентах.

Чи відомо, хто був іншим партнерам Барзмана, який допомагав у створенні фейкових картин, поки не розповідають.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis