Бренд Sleeper найняв у команду росіянку. Їх розкритикували в українських соцмережах

29 листопада Телеграм-канал присвячений індустрії моди «Київ Фешн Лавез» звернув увагу на те, що український бренд Sleeper влаштував на роботу росіянку Марію Лимонову. У минулому вона очолювала департамент маркетингу Trussardi в росії та Східній Європі, а у Sleeper виконуватиме роль директорки з креативних комунікацій та взаємодії з брендом. Новину про призначення опублікувало російське фешн-видання The Blueprint.

Українські користувачі соцмереж розкритикували Sleeper через найняття Лимонової. На звинувачення засновниці бренду Ася Вареца та Катя Зубарева відреагували публікаціями в Інстаграм-сторіз на особистих сторінках.

DTF Magazine не публікував новину про ситуацію, очікуючи відповідь на запит, який ми направили особисто співзасновницям Sleeper та на пошту компанії. У відповіді, яку ми отримали на другий день після запиту, піар-менеджерка Sleeper відповіла, що «на даний момент бренд не може надати коментар»

Позиція засновниць Sleeper

Відповідаючи на критику стосовно призначення росіянки на посаду в українському бренді, Ася Вареца та Катя Зубарева зазначили, що Sleeper — «міжнародна компанія з українським корінням», у якій працює понад 100 людей з різних країн. Підприємиці наголосили, що засуджують «криваву війну росії та білорусії проти України», і вимагають такої ж позиції від усієї команди бренду. Зокрема, Катя і Ася апелюють до Загальної декларації прав людини ООН, і наголошують, що не вітають ксенофобію і дотримуються принципу недискримінації при виборі нових співробітників.

У заяві йдеться і про те, що в Sleeper «не наймають людей, що проживають на території росії, та не підтримують економіку країни-агресора».

У «Київ Фешн Лавез» також опублікували інший скриншот зі сторіз Вареци, де її відповідь на критику відрізняється від спільного з Зубаревою варіанту.

У цій заяві зазначалось, що «ще до війни Sleeper став міжнародною компанією, але продовжуватиме позиціювати себе як бренд з українським корінням». А також, що «в своїй стратегії бренд робить великий акцент на просування української культури в міжнародній спільноті».

«Для втілення своєї місії ми намагаємось залучати найкращих світових спеціалістів і Маша Лімонова є однією з них. В росії за свої погляди Маша зіткнулася з переслідуванням та вимушена була емігрувати (яких саме переслідувань зазнала Лимонова, не уточнюється. — Прим. DTF Magazine). Ми не засуджуємо людей за колір паспорта. Якщо в людини є наснага допомогти нам показати світу, що Україна це країна з великою історією та великим майбутнім, — ми вдячні за допомогу з будь-якого боку», — йшлося у заяві Вареци.

На запит DTF Magazine прокоментувати ситуацію Sleeeper відповів відмовою: «На даний момент бренд не може надати коментар».

Як коментують ситуацію у «Київ Фешн Лавез»

DTF Magazine звернувся також за коментарем до адміністраторів Телеграм-каналу «Київ Фешн Лавез», які одними з перших звернули увагу на призначення Марії Лимонової в Sleeper.

— Ви написали, що Sleeper зробив анонс на російському ресурсі The Blueprint. Це ваше припущення чи ви знаєте, що саме Sleeper повідомили виданню цю інформацію. Можливо, The Blueprint самостійно зробили цю публікацію, побачивши інформацію у когось із команди бренду?

— Ми написали, що Sleeper зробили анонс на російському ресурсі The Blueprint, спираючись на інтерпретацію особистого досвіду — про карʼєрні переміщення такі медіа без пресрелізу зазвичай не пишуть. Тобто бренд наймаючи нового співробітника рівня C-level пише реліз, а далі розсилає його по профільних медіа.

Щодо тези про те, що The Blueprint могли самостійно написати новину, побачивши інформацію у когось із команди бренду, — це малоймовірно, бо зазвичай цей процес так не відбувається.

— Чи намагались ви вийти на контакт із засновницями Sleeper? І чи писали вам вони (або ж інші представники бренду) після того, як ви написали про них?

— Ми не намагалися вийти на контакт з засновницями Sleeper. По-перше, ми так не робимо, а проводимо певний desk research, коли готуємо матеріал. По-друге, у жодного з нас немає бажання спілкуватися ні з Катею Зубарєвою, ні з Асею Варецею. Для нашої команди — це дуже сумнівні персонажі як для тих з ким би хотілося вести діалог. Вони нам також не писали, тому що загалом це не в стилі всіє цієї тусовочки тримати якийсь діалог і гратися в реакціонізм.

— Якими мають бути подальші дії українського фешн-ком’юніті щодо бренду Sleeper?

— Тут існують два сценарії. Перший — реальний кенселінг цього бренду українським фешн-комʼюніті: стилісти не беруть одяг Sleeper для зйомок або едіторіалів, фотографи не знімають ці речі, а моделі не знімаються для цього бренду, українські креатори не створюють контент для нього, візажисти не фарбують моделей і так далі. Але насправді всім стане абсолютно по*уй буквально через два-три дні, тому що інституту репутації в Україні немає. А більшість взагалі вважає цей кейс видуманим, а проблему неіснуючою.

— Якою, на вашу думку, була б правильною комунікація бренду?

— Немає однозначно правильного варіанту комунікації бренду в такому випадку. Перш за все у такій ситуації правильно не робить х*йні. Тобто не доводити до того, щоб цей випадок ставав прецедентом, а думати головою і так далі. По-друге, випустити стейтмент, не схожий на переливання з пустого в порожнє банальних тез, а такий, що матиме хоча б якусь цінність і не буде скриншотом з Google-документів, що трохи ідіотично і непрофесіонально.

Також не варто закривати коментарі, їх треба модерувати. І добре б зробити заяву та звільнити цих всіх людей. Але це доволі неоднозначний та утопічний сценарій, бо універсальної поради в таких ситуаціях не існує.

30 листопада київський ЦУМ, відповідаючи на запитання користувачів під однією із публікацій, повідомив про припинення співпраці з Sleeper.

Sleeper — бренд багатофункціонального одягу, заснований у 2014 році Катериною Зубаревою та Асею Варецею. Тоді головна концепція полягала в ідеї First Walking Sleepwear — піжамі, яку можна носити вдома і на вулиці.

Першу колекцію бренд презентував взимку 2014 року, її основою стали чорно-білі бавовняні піжами.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis