Депутатка Бундестагу закликала заборонити проституцію в Німеччині 

Доротея Бер, віцепрезидентка парламентського обʼєднання Християнсько-демократичного та Християнсько-соціалістичного союзів, пропонує заборонити секс-працю в Німеччині, пише Spiegel. На думку політикині, поточний закон, що регулює секс-бізнес, не захищає жінок, «а наражає їх на небезпеку та робить залежними від кримінальних структур»

За даними Бер, у Німеччині налічується близько 250 тисяч секс-працівниць. Більша частина з них приїздить з-за кордону та працює нелегально. Також серед них багато неповнолітніх.

Політикиня зазначає, що переважну більшість жінок «заманюють до Німеччини брехливими обіцянками й примушують займатися проституцією».

«Німеччина перетворилася на бордель Європи. Наша країна також надто приваблива як країна для секс-туризму. Я особисто вважаю, що держава не може захистити жінок, які займаються проституцією, але ми повинні захистити їх від проституції», — вважає Бер.

Політикиня пропонує взяти за приклад «скандинавську модель» боротьби з проституцією, впроваджену у Швеції в 1999 році. Вона передбачає кримінальну відповідальність для сутенерів і клієнтів секс-послуг, і звільняє від відповідальності секс-працівниць, а також пропонує психологічну, правову та матеріальну допомогу.

На думку Бер, приклад Швеції доводить, що «із забороною на купівлю сексу кількість проституйованих осіб різко падає».

Як регулюється ринок секс-послуг в Німеччині

Легалізація проституції в Німеччині відбулася 2002 року. Тобто представники сфери секс-послуг можуть реєструватися як приватні підприємці та вступати у відносини трудового договору. Також вони мають право на виплати в разі безробіття, пенсії, медичне страхування та інші соціальні гарантії.

Утім проституції досі немає серед переліку офіційних професій в Німеччині, натомість місцеве законодавство послуговується терміном «діяльність».

1 липня 2017 року в Німеччині набув чинності закон про захист прав осіб, що займаються проституцією. Цей закон, зокрема, передбачає обов’язкову реєстрацію для секс-працівниць, отримання реєстраційного свідоцтва, медичну консультацію та зобовʼязує використовувати презервативи.

Цей закон зазнав критики з боку працівників секс-індустрії. Серед іншого й через пункт про обов’язкову реєстрацію у місцевих відповідниках РАЦСів, де секс-працівники мають проходити співбесіду, яка зʼясовує чи добровільно людина займається проституцією. Але окрім співбесіди відбувається і збір персональних даних особи, яка надає секс-послуги — це викликало побоювання, що ця інформація може стати публічною.

Також з 2017 у Німеччині збирають статистику щодо того, скільки в країні працює офіційно зареєстрованих секс-працівниць. Наприкінці 2018 року по всій країні було зареєстровано 32 800 жінок, що надавали секс-послуги, а наприкінці 2019 — 40 400.

У жовтні 2013 в країні заснували Професійне об’єднання еротичних і сексуальних послуг (Berufsverband für erotische und sexuelle Dienstleistungen), що консультує, а також представляє інтереси нинішніх і колишніх секс-працівниць.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis