Держкіно не скасує фінансування драмі «Мій юний принц» через наявність ЛГБТК-лінії в сюжеті

Стрічка «Мій юний принц» з яскраво вираженою ЛГБТК-лінією стала переможцем пітчингу Держкіно та опинилася в центрі скандалу. З вимогою скасовування фінансування фільму звернулися окремі депутати Верховної Ради, які вважають, що картина «посягає на засади суспільної моралі, пропагує блюзнірство і неповагу до релігійних святинь». Держкіно відповіло на запит інформагенства «Укрінформ», що не має повноважень скасувати держфінансування у 20 мільйонів гривень

В агентстві України з питань кіно повідомили, що договір між кінокомпанією ТОВ «Ріал Пікчерз», яка займається виробництвом фільму, та Держкіно не укладався, але рішення про надання фінансування вже ухвалено. У Держкіно також наголосили, що згідно з Конституцією, однією з основних засад державної політики у сфері культури є забезпечення свободи творчості.

«Зважаючи на те, що Держкіно отримує численні звернення від громадян, журналістів, громадських та релігійних організацій щодо негайного скасування вищезазначеного рішення Ради з державної підтримки кінематографії через наявність у сюжеті фільму «персонажів нетрадиційної сексуальної орієнтації» та висловленої, на думку дописувачів, творцями фільму неповаги до християнських цінностей, слід зазначити наступне. Державне агентство з питань кіно відповідно до статті 19 Конституції України зобов’язане діяти на підставі, в межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України», — відповіло Держкіно на запит інформагенства «Укрінформ».

28 грудня депутати Верхової Ради звернулися до Кабінету Міністрів України з вимогою скасувати держфінансування. «У громадян України сюжет стрічки викликає неабияке обурення, де видно відкритий, еротичний, гомосексуальний контекст фільму з використанням християнської символіки та алюзій на твори біблійної тематики як “Пієта” Мікеланджело, чи “Створення Адама” того ж автора. Найбільше занепокоєння викликає постер з двома чоловіками і використання сакрального для християн розп’яття Ісуса Христа в еротичному поцілунку», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови Верховної ради. 

Фільм розгортається навколо 17-річного підлітка Поля, який живе в шикарному маєтку та веде розгульний спосіб життя. Він також проявляє нездорову прихильність до власної матері Софії. Незабаром в життя Поля і його мами вдиратися молодий хлопець Антуан зі своїм батьком Марком. У Поля зав’язуються стосунки з Антуаном, а у Софії — з Марком. Але поява нових чоловіків у домі призводить до трагедії.

Наразі фільм перебуває на стадії розробки, а його зйомки заплановані на травень-червень 2022 року. Точна дата прокату поки невідома.

Продюсер стрічки Олексій Гладушевський в інтерв’ю DTF Magazine прокоментував тему стрічки так: «Коли ми вперше захищали фільм на пітчингу, преса підхопила це кіно, і всі статті вийшли із заголовками “Перша ЛГБТ-драма в Україні”. Однак мені було дуже важливо у захисті на пітчингу донести, що все не зовсім так. Основна тема — це про інше. Це теж про самотність підлітків у своєму вигаданому світі й про взаємини героя з матір’ю. ЛГБТК-лінія та лінія з дівчатами головного героя, який потім зустрічає хлопця, підпорядковані основній лінії взаємин із матір’ю, з її колишнім та новим чоловіками. Це головне».

Він також сподівається, «Мого юного принца» покажуть на одину із найвпливовіших кінофестивалях світу — в Каннах або на Берлінале.

Докладніше про фільм, ЛГБТК-лінію та прем’єру на фестивалі класу А читайте в інтерв’ю з продюсером стрічки Олексієм Гладушевським.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis