Docudays UA проведе у Києві кіновікенд «Надзвичайний стан»

Фестиваль документального кіно Docudays UA анонсував проведення спеціального кіновікенду «Надзвичайний стан». Він відбудеться з 11 по 13 листопада у київському кінотеатрі «Жовтень», а переглянути стрічки з програми також можна буде в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE

Кіновікенд відкриють двома фільмами литовського режисера Мантаса Кведаравічюса — «Маріуполіс» та «Маріуполіс 2». 

Документальна стрічка «Маріуполіс» 2016 року розповідає про повсякденне життя міста, «яке знаходилося за крок до війни на Сході з 2014 року».

«Маріуполіс 2» показує життя Маріуполя після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого та блокади міста. Після смерті режисера роботу над фільмом завершила його дружина Ганна Білоброва. Фільм представили у травні цього року у Каннах — журі премії для документальних фільмів Каннського кінофестивалю «Золоте око» відзначило «Маріуполіс 2» спеціальною премією.

З 17 листопада стрічка вийде в українськиз кінотеатрах.

Також заплановані покази фільму «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського, що розповідає про життя та роботу Флоріана Юр’єва — архітектора «літаючої тарілки» на київській станції метро «Либідська», цьогорічного переможця національного конкурсу Docudays UA — стрічки «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі, а також українська прем’єра фільму «І кожна річка» Олесі Моргунець-Ісаєнко про збереження та відновлення водних ресурсів.

Частиною програми також стала окрема секція «DOCU/КОРОТКО: надзвичайний випуск», до якої ввійшли короткометражні фільми українських режисерів, створені після 24 лютого. Серед них «Фортеця Маріуполь. Орест» Юлії Гонтарук, «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука, що цього року брав участь у Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF), «Мир і спокій» Миро Клочко та Анатолія Татаренко, а також «Я не хотіла робити фільм про війну» Надії Парфан.

Під час міждисциплінарної програми «DOCU/СИНТЕЗ» команда фестивалю покаже VR-фільм Invasions 1.2.3 художниці Алевтини Кахідзе та Пьотра Армяновського. Invasions 1.2.3 створили після звільнення Київщини від російських окупантів навесні 2022 року.

Міжнародна добірка представлена стрічками з різних програм березневого Docudays UA. До неї ввійшли «Синдром Гамлета» Єльвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського, «Фортуна Валентин» Єви Найдлінґер, «Світло, всюди» Тео Ентоні, «Балконний фільм» Павла Лозінського, «Останнє покоління» Міколая Борови та «Мені дуже шкода» Чжао Ляна.

Цього року Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA мав відбутись з 25 березня по 3 квітня. Через повномасштабне російське вторгнення 24 лютого команда перенесла івент та проведе його в оновленому «мандрівному» форматі.

Київський кіновікенд «Надзвичайний стан» розпочне серію показів у 22 областях України та за кордоном, які команда кінофестивалю організовуватиме з 12 листопада до 30 грудня.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Docudays UA (@docudays_ua)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis