«Довженко-Центр» покаже «Поему про море» — фільм про Каховську ГЕС

Благодійний показ стрічки «Поема про море» 1958 року відбудеться 16 червня у кінотеатрі KINO42. Стрічку представить режисер та кінознавець «Довженко-Центру» Станіслав Битюцький

Сценарій «Поеми про море» написав Олександр Довженко. В «Довженко-Центрі» розповіли, що режисер працював над ним вже тяжко хворим, а напередодні першого знімального дня він пішов з життя. Роботу над фільмом завершила його дружина, колишня акторка та режисерка Юлія Солнцева.

Стрічка розповідає про історію будівництва Каховської ГЕС та «людські драми учасників і жертв її будівництва», спричинені бажанням радянської влади за будь-яку ціну побудувати гідроелектростанцію. Для фільму оператори зафільмували на плівку панораму будівництва ГЕС, перекриття Дніпра, а також затоплення історичної місцевості Великий Луг.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Довженко-Центр🌻 (@dovzhenko_center)

«Цей страшний сон переходить у дійсність майже непомітно. Весь Дніпровський Низ, від Запоріжжя до Каховки, зразу став невпізнанним. Пішов під дніпровську воду великий Запорозький Луг, потонули навіки старі хрести на дідівських кладовищах. Все, що батькам і дідам віками здавалося красивим від перших дитячих років, — все щезло», — так звучить один з епізодів кіноповісті.

Початок запланований на 19:30. Квитки можна придбати за посиланнямУсі кошти з продажу квитків «Довженко-Центр» перерахує режисерів Андрія Литвиненка та Тетяни Дородніциної — вони допомагають жителям Херсонської області, що постраждали внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС. 

6 червня близько 2:30 росіяни підірвали машинну залу Каховської ГЕС. Внаслідок цього на Херсонщині затопило понад 45 населених пунктів на правому та лівому березі Дніпра.

Станом на 10 червня міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оцінило суму збитків від підриву росіянами Каховської ГЕС на понад 55 мільярдів гривень.

Під загрозою загибелі опинилися 160 тисяч птахів та понад 20 тисяч диких тварин. Загалом, за підрахунками міністерства, може зникнути до 30% природно-заповідного фонду Херсонщини. Через підтоплення знищено Національний природний парк Нижньодніпровський. А також поступово міліє акваторія у нацпарках Великий Луг — на 4,2 метри та Кам’янська Січ — на 6 метрів. Олешківським піскам, які наразі перебувають під тимчасовою окупацією росії, загрожує підняття ґрунтових вод. Підтоплено близько 1200 гектарів Кінбурнського півострова.

Також Україна втратила третину води з Каховського водосховища, накопичену завдяки весняному водопіллю. Станом на ранок 10 червня з водойми витекло 62% його об’єму, наразі рівень води перебуває на 10,55 метрах і продовжує знижуватися.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis