Дивіться трейлер документального фільму про вбивство Джона Леннона

Apple TV+ випустив перший трейлер трисерійного документального фільму John Lennon: Murder Without a Trial («Джон Леннон: Вбивство без суду»), що досліджує вбивство музиканта та засновника Beatles Марком Чепменом у 1980 році. Всі епізоди вийдуть на стримінгу 6 грудня

Для створення документальної серії команда стрічки подавала запити до державних установ на отримання інформації по справі, згідно із Законом про свободу інформації від 1966 року.

Частиною проєкту також стануть вперше опубліковані інтерв’ю з людьми, які стали свідками чи були причетними до справи: таксист Річард Петерсон, очевидець вбивства Леннона, консьєрж будинку, біля якого вбили музиканта, а також психіатр Наомі Голдштейн, який першим оцінював стан Марка Чепмена.

Режисером проєкту виступив Роб Колдстрім («Шоу Трампа», «Останні дні Анни Болейн»), а продюсером — Луїс Лі Рей. Оповідачем трилогії став актор Кіфер Сазерленд («24», «Останній кандидат»).

Колдстрім та Лі Рей пояснили, що не хотіли перетворювати дослідження «сенсаційну історію» з поваги до родини та близьких Леннона.

«Ми підійшли до трагічного вбивства Леннона не просто як до ізольованої події, а в загальному контексті життя США 1980-х років та дослідили резонанс, який це вбивство мало для суспільства. Вразило те, скільки паралелей, що стосуються питань про психічне здоров’я, систему правосуддя та контроль над зброєю, виникло між 1980 роком і сьогоденням».

Джона Леннона вбили 8 грудня 1980 року біля входу житловий будинок «Дакота» на Мангеттені.

Вбивцею був Марк Чепмен, який застрелив музиканта на очах у його дружини Йоко Оно: Чепмен вистрілив у Леннона п’ять разів з близької відстані, а після цього сів поруч на підлогу та почав читати книгу «Над прірвою в житі» Джерома Селінджера, з головним героєм якої сам себе асоціював. За словами Чепмена, він вбив музиканта «заради слави».

В серпні 1981 року Марка Чепмена засудили до довічного ув’язнення з психіатричним лікуванням у в’язниці. 2022 року Нью-Йоркський суд відхилив 12 прохання Чепмена про помилування, залишивши його за ґратами.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis