Джоан Ролінґ погрожують убивством

Джоан Ролінґ підтримала у Твіттері письменника Салмана Рушді, на якого 12 серпня було скоєно напад, внаслідок чого він отримав 15 ножових поранень та у важкому стані потрапив до лікарні. Британська письменниця написала, що почувається дуже погано і побажала Рушді здоров’я, у відповідь на її твіт один з коментаторів на імʼя Меер Асіф Азіз, написав «не хвилюйся, ти — наступна», пише The Guardian

У профілі Твіттеру Азіз описує себе як «студента, суспільного діяча, політичного активіста та активіста-дослідника». The Guardian уточнює, що чоловік наразі проживає в Пакистані та підтримує ісламізм.

У відповідь на погрози Ролінґ звернулася до шотландської поліції, а також попросила Твіттер заблокувати профіль Азіза. Правоохоронці почали розслідування інциденту, а соцмережа відмовилася від подальших дій, аргументувавши це тим, що не знайшла порушень у твіті Азіза. Утім, його коментар до посту Ролінґ наразі видалений.

Що трапилося з Рушді

На 75-річного Салмана Рушді скоїли напад 12 серпні перед лекцією у місті Чаутоква, штат Нью-Йорк. 24-річний житель Нью-Джерсі Хаді Матар наніс письменнику 15 ножових поранень, зокрема у живіт та шию.

Рушді у важкому стані доправили до лікарні, де під’єднали до апарату штучної вентиляції легень. Наразі письменник прийшов до тями, але, за словами медиків, його відновлення буде тривалим. 

За попередньою інформацією, Матар діяв один. Він заперечує причетність до нападу, а його мотиви наразі з’ясовує Федеральне бюро розслідувань. 

Рушді довгий час доводилося переховуватися через загрозу життю. Його видана у 1988 році книга «Сатанинські вірші» визнали богохульною та образливою для ісламу і пророка Мухаммада мусульмани-фундаменталісти. У 1989 іранський аятола Хомейні заборонив книгу в Ірані та віддав наказ про вбивство письменника. Тоді за голову Рушді обіцяли заплатити 2,8 мільйона доларів.

Щонайменше загинули під час заворушень через книгу, зокрема й 12 людей у ​​рідному місті Рушді Мумбаї. У 1991 році зарізали японського перекладача книги, а італійський перекладач вижив після нападу з ножем. У 1993 році стріляли у норвезького видавця книги — він вижив.

Дослідники вважають, що мусульман могла образити частина «Сатанинських віршів», у якій один з персонажів книги актора та плейбой Фарішта подорожує в оразі архангела до Мекки, яку Рушді називає Джахілія, і зустрічає там пророка Мухаммада в період зародження ісламу. Також у книжці Мухаммад погоджується визнати кілька язичницьких богинь під тиском правителів Джахілії. У іншій сюжетній лінії Рушді описав релігійного фанатика, прототипом якого вважають Хомейні.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis