Кадр з фільму «Види доброти» Йоргоса Лантімоса

Каннський кінофестиваль оголосив програму

Організатори анонсували фільми з програми Каннського кінофестивалю, який відбудеться з 14 по 25 травня. У Каннах, зокрема, представлять «Фуріозу» з Анею Тейлор-Джой, нові фільми Френсіса Форда Копполи, Йоргоса Лантімоса, Девіда Кроненберга та Жака Одіяра. Головою журі цьогорічного фестивалю стала режисерка Ґрета Ґервіґ, а президентом журі програми «Особливий погляд» — Ксав’є Долан

Фільмом-відкриттям цьогорічних Канн стане робота Квентіна Дюп’є «Другий акт», яку презентують поза конкурсною програмою.

«Фуріоза: Шалений Макс. Сага» Джорджа Міллера покажуть у позаконкурсній програмі, а «Мегалополіс» Френсіса Форда Копполи, «Види доброти» Йоргоса Лантімоса, «Саван» Девіда Кроненберга, «Партенопа» Паоло Соррентіно та «Емілія Перез» Жака Одіяра — в основному конкурсі.

Співпродюсером трьох фільмів програми — «Саван» Девіда Кроненберга, «Емілія Перез» Жака Одіяра та «Партенопа» Паоло Соррентіно, виступила кінокомпанія Saint Laurent. Дім моди запустив її 2023 року.

У межах основного конкурсу також покажуть фільм російського режисера Кирила Серебреннікова «Лимонов, балада про Едічку» (Limonov, the Ballad of Eddie), який очікували на Каннському кінофестивалі ще 2023 року.

Це байопік про російського письменника Едуарда Лимонова, який послідовно ставив під сумнів незалежність України і проводив антиукраїнську риторику. Його зіграв британський актор Бен Вішоу («Парфумер», Q із франшизи про Бонда, голос «Паддінгтона»), а перші кадри показали саме на Каннському кінофестивалі у 2022 році.

У програмі «спеціальні покази» також заявлений документальний фільм Сергія Лозниці «Вторгнення» (Invasion). Згідно з описом, у ньому режисер «відстежує наслідки повномасштабної війни росії проти України для людей, що знаходяться в тилу». Сам Лозниця фактично не був присутнім на зніманнях, бо після 2022 року не приїздив до України.

Основний конкурс

«Мегалополіс», Френсіс Форд Коппола 

Коппола працює над «Мегалополісом» вже більше 20 років — режисер сам написав сценарій стрічки ще в 1980-х роках.

«Мегалополіс» розповість про сучасний Нью-Йорк в період фінансової кризи. За словами Копполи, в основі фільму — давньоримський епос, але з фокусом на сучасній Америці. Режисер надихався історією про змову римського патриція Катіліна та його суперечці з Цицероном. 

Головні ролі в ньому зіграють Адам Драйвер («Дім Ґуччі), Лоренс Фішберн («Матриця»), Джон Войт («Анаконда»), Наталі Еммануель («Гра престолів») та Форест Вітакер («Хрещений батько Гарлему»).

«Види доброти» Йоргос Лантімос

«Види доброти» називають «байкою-триптихом про людину без вибору, яка намагається взяти під контроль власне життя». Сюжет розгортається довкола поліціянта, чия дружина спочатку зникла безвісти у морі, а потім повернулась додому і почала здаватись йому зовсім іншою людиною. Жінка вирішує «знайти конкретну людину з особливими здібностями, якій судилося стати неймовірним духовним лідером».

У фільмі зіграли Емма Стоун, Віллем Дефо та Марґарет Кволлі, які також виконали ролі у «Бідолашних створіннях» Лантімоса, Джессі Племонс («Пуститися берега»), Гантер Шафер («Ейфорія»), Хонг Чау («Кит»), Джо Олвін («Фаворитка») та Мамуду Аті («Під водою»).

Сценарій Йоргос Лантімос написав разом з Ефтімісом Філіппу, з яким вони вже працювали над стрічками «Убивство священного оленя» та «Лобстер».

«Саван» Девід Кроненберг

Новий горор режисера, який розповідає історію Карша — інноватора, підприємця та скорботного вдівця, який створює пристрій для зв’язку з померлими всередині поховального савана.

Головну роль зіграв Венсан Кассель, а у стрічці також знялися Діане Крюгер («Безславні виродки») та Гай Пірс («Залізна людина 3»).

«Партенопа», Паоло Соррентіно

Події нового фільму італійського режисера відбуваються в Неаполі. В центрі сюжету — жінка Партенопа, яка «має ім’я свого міста, але не є ані сиреною, ані міфічною постаттю, пов’язаною зі створенням Неаполя».

За словами Соррентіно, фільм фіксує життя Партенопи від її народження у 1950 році до сьогодення, на тлі його рідного міста Неаполя.

Головні ролі у фільмі зіграли італійська акторка Селеста Далла Порта та Гері Олдман.

«Емілія Перез», Жак Одіар

Кримінальна комедія з Селеною Гомес, Зої Салданою та аргентинською трансакторкою Карлою Софією Ґаско.

Ґаско зіграла лідера мексиканського наркокартелю, який переховується від закону і змінює стать, щоб стати жінкою, якою він завжди хотів бути.

«О, Канада» Пол Шредер

«Учень», Алі Аббасі 

«Анора», Шон Бейкер

«Речовина», Каролі Фаржеа 

«Грандтур», Мігель Гомеш

«Марчелло Міо», Кріштоф Оноре

«Розбиті серця», Жиль Леллуш

«Дикий діамант», Агата Рідінгер

«Дівчина з голкою», Магнус фон Горн

«Лимонов», Кирил Серебренніков

Позаконкурсна програма

«Фуріоза», Джордж Міллер

Події в «Фуріосі» відбуваються за 45 років після падіння людської цивілізації.

Згідно з синопсисом, після викрадення маленька Фуріоза опиняється у руках Байкерської Орди на чолі з Дементусом. Мандруючи Пусткою, вони натрапляють на Цитадель Несмертела Джо. Поки два тирани воюватимуть за панування, на головну героїню чекатиме багато випробувань у спробі віднайти шлях додому.

Головні ролі у фільмі виконали Аня Тейлор-Джой («Відьма», «Ферзевий гамбіт») та Кріс Гемсворт («Тор: Кохання та грім»).

«Вона не має імені», Пітер Чан

«Горизонти», Кевін Костнер

«Чутки», Еван Джонсон, Гален Джонсон, Гай Меддін

Програма «Особливий погляд»

September Says, Аріана Лабед

On Becoming a Guinea Fowl, Рунгано Ньоні

Who Let the Dog Bite?, Летіція Дош

Vingt dieux, Луїза Курвуазьє

Black Dog, Гуань Ху

My Sunshine, Хіросі Окуяма

The Damned, Роберто Мінервіні

Santosh, реж. Сандхія Суря

Cannes Premiere

C’est pas moi, Леос Каракс

The Matching Bang, Еммануель Курколь

Miséricorde, Ален Гіроді

Rendez-vous avec Pol Pot, Рітхі Пань

Le roman de Jim, Арно Лар’є та Жана-Марі Лар’є

Ознайомитися з повною програмою можна на сайті фестивалю


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis