Картина Енді Воргола стала другою найдорожчою картиною в історії аукціонів

Створений у 1964 році шовкодрук Shot Sage Blue Marilyn («Простріляна блакитна Мерилін») продали за 195 мільйонів доларів на аукціоні Christie’s, пише The Guardian. Картина повторює фото з промокампанії актриси до фільму «Ніагара» 1954 року

Екземпляр особливий тим, що у 1964 році у нього поцілила художниця Дороті Подбер, що влаштувала стрілянину у майстерні Воргола.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений WSJ. Magazine (@wsjmag)

Попередньо експерти Christie’s оцінювали цю роботу у 200 мільйонів доларів. Утім менша фінальна ціна не завадила картині стати найдорожчим мистецьким твором 20 століття та другим за вартістю за всю історію аукціонів.

«Першість» належить «Спасителю світу» Леонардо да Вінчі. Його продали у 2017 році спадковому принцу Саудівської Аравії за 450,3 мільйона доларів.

Також робота Воргола стала найдорожчою картиною американського художника. Попередній рекорд належав безіменній картині Жана-Мішеля Баскія, що зображує череп. Її у 2017 продали за 110,5 мільйонів доларів.

Портрет Монро придбав артдилер та галерист Ларрі Гагосян. Експерти припускають, що він зробив це на прохання котрогось зі своїх клієнтів.

Картину для продажу надав благодійний фонд Томаса та Доріс Амман, що займається питаннями здоров’я дітей та молодих людей. Кошти підуть на фінансування роботи фонду.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis