Кевіна Спейсі викликали до британського суду через звинувачення у сексуальному насильстві

16 червня американський актор Кевін Спейсі постане перед судом округу Вестмінстер у Лондоні, пише The New York Times. Його звинувачують у чотирьох випадках сексуальних домагань та одному випадку сексу без згоди  

За даними британської поліції всі правопорушення Спейсі вчинив з березня 2005 року по квітень 2013-го у Лондоні та британському графстві Глостершир. Постраждалими стали троє громадян Великобританії: станом на 2022 рік одному з чоловіків за 40 років, а ще двом — за 30. З 2003 по 2015 роки Спейсі був художнім керівником лондонського театру Old Vic та жив, переважно, у Лондоні.

Британська прокуратура висунула звинувачення проти Спейсі у травні 2022 року. Одразу після заяви актор прокоментував рішення у коментарі телеканалу ABC News: він заперечив усі звинувачення та додав, що поїде до Великобританії, щоб «захистити себе».

«Хоча я розчарований таким рішенням, я добровільно з’явлюся у Сполученому Королівстві, як тільки це буде можливо, аби захистити себе від цих звинувачень, які, я впевнений, доведуть мою невинність».

Про звинувачення проти Кевіна Спейсі

Вперше про сексуальні домагання зі сторони Спейсі стало відомомо у 2017 році. Восени того року Netflix припинив співпрацю з Кевіном після того, як актор Ентоні Репп, відомий за серіалом «Зоряний шлях: Дискавері», звинуватив Спейсі у сексуальних домаганнях. На момент інциденту Репу було 14 років. У відповідь Спейсі спробував згладити ситуацію здійснивши камінг-аут, однак це його не врятувало — після заяви Реппа ще вісім членів знімальної команди серіалу «Картковий будинок» поскаржилися на харассмент з боку Спейсі.

Після звинувачень Netflix усунув актора від зйомок у «Картковому будинку», де Спейсі грав роль президента США Френка Андервуда протягом п’яти сезонів. У фінальному сезоні серіалу шоураннери вирішили поховати його персонажа та навіть показали могилу з ім’ям Андервуда, а головним героєм шоу стала його дружина, Клер Андервуд. Також у 2017 році режисер і продюсер Рідлі Скотт повністю вирізав усі сцени актора з фільму «Всі гроші світу», перезнявши їх з актором Крістофером Пламмером.

Після цього практично весь 2018 рік Спейсі зберігав мовчання та прокоментував звинувачення лише у різдвяному привітанні 2020 року. Але вже у 2019 році закрили дві справи, порушені проти актора: у липні один із обвинувачів відмовився давати свідчення, а другу справу закрили у вересні через смерть обвинувача після ускладнення від раку. Незважаючи на те, що поліція США продовжувала роботу над іншими звинуваченнями проти Спейсі, актор мав право залишатися на свободі та навіть залишати країну.

У 2020 році Ентоні Репп та ще один чоловік, який побажав залишитися анонімним, подали до суду, стверджуючи, що обоє в різний час зазнали насильства з боку актора наприкінці 1980-х, будучи неповнолітніми.

У 2021 році Кевіна Спейсі запросили на першу роль в фільмі після звинувачень у сексуальному насильстві.

Актор отримав роль у майбутній стрічці L’uomo Che Disegno Dio («Людина, яка намалювала Бога») італійського актора і режисера Франко Неро («Джанго звільнений»). 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis