Кураторки PinchukArtCentre представили в Швейцарії відеопрограму українських митців

Молодші кураторки PinchukArtCentre Олександра Погребняк і Дар’я Шевцова разом з французькою кураторкою Мартою Кірценбаум підготували відеопрограму The Sky Is Getting Closer («Небо стає ближче») для міжнародної виставки Liste Art Fair Basel, що проходить з 13 по 19 червня в Швейцарії. Для програми відібрали 19 робіт, створених українськими митцями «молодого покоління» 

За словами Олександри та Дар’ї, програму вони почали готували за запрошенням Марти Кірценбаум та «у період повномасштабного російського вторгнення й у світлі тривалої війни росії проти України». Тому особливу увагу приділяли роботам художників та художниць, на яких вплинула ситуація останніх восьми років, починаючи з війни на сході країни.

Окрім художніх робіт, в програму ввійшли фільми, музичні кліпи та відео для презентацій дизайнерських колекцій.

Серед митців: Алевтина Кахідзе, Микола Карабінович, дизайнер Антон Белінский, режисерський дует Яреми Малащука та Романа Хімея («Присвячується молоді всього світу II»), співачка Люсі, Олексій Радинський («Колір фасаду: синій»), Анна Звягінцева, Дана Кавеліна, Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, художня група «Людська подоба», Ярослав Футимський, режисерка Оксана Казьміна, Ксенія Гнилицька, Олександр Бурлака та арт-група fantastic little splash.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Liste Art Fair Basel (@liste_art_fair_basel)

Роботи підбірки «досліджують фільмову спадщину та те, як відеороботи можуть реагувати на сьогодення, особливо в періоди невідкладності та потрясінь».

«Програма є нашою спробою мапувати та задокументувати українську культурну й мистецьку сцену напередодні повномасштабної війни. Деякі відео є роздумами про спільноти, втрачений дім та мінливий історичний ландшафт. Цілий ряд робіт оприявнює життєзарадність традиційної культури поряд з сучасними технологічними змінами. Глобальні виклики, такі як війна, переселення, зміна клімату, стають для художниць та художників приводом помислити майбутнє й можливість співіснування у спільному середовищі», — розповіли кураторки PinchukArtCentre в коментарі DTF Magazine. 

В команді Liste Art Fair Basel розповіли, що інсталяції з відеопідбіркою розмістили центральній локації виставки. Тематично роботи поділені між п’ятьма екранами: перший присвячений темам війни, політичного активізму та опору, другий — спадщині, пам’яті та громаді, третій — молоді, андеграунду та масовій культурі, четвертий розглядає теми інтимності, фемінізму та гендерних проблем, а останній п’ятий — питання екології та навколишнього середовища.

У травні PinchukArtCentre та музей сучасного мистецтва M HKA в Антверпені представили проєкт Imagine Ukraine («Уяви Україну»). Його мета — привернути більше уваги до українського мистецтва та «започаткувати простір рефлексії про минуле, сьогодення та майбутнє України як частини Європи».

Проєкт стартував трьома виставками з роботами українських художників Фламандської спільноти: «Уяви Україну. Мистецтво як критичне ставлення» в M HKA (триватиме до 21 серпня 2022 року), «Уяви Україну. Великі та маленькі історії» в Bozar Council Room (триватиме до 21 червня 2022 року) та «Художник як свідок» у центрі Parliamentarium Європейського парламенту (триватиме до 30 вересня 2022 року).

Детальніше про виставки ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis