Київський тиждень критики представив нову фестивальну програму

Шостий Київський тиждень критики, який цьогоріч відбудеться з 20 до 26 жовтня 2022 року в кінотеатрі «Жовтень», оголосив першу з чотирьох запланованих програм. Спільно з Довженко-Центром організатори кінофестивалю представлять ретроспективу «Історія української комедії», що охопить шість гумористичних стрічок від 1929 до 1994 року

Глядачі побачать відомі фільми, які виходили в прокат та транслювалися по телебаченню, а також стрічки, які тривалий час були недоступні для перегляду.

Ось якою буде програма:

«Шкурник» (1929) — авантюрно-пригодницький роуд-муві реджисера та сценариста Миколи Шпиковського, чий «Хліб» порівнювали зі «Землею» Олександраа Довженка й чия картина «Гегемон» відкривала щойно збудований кінотеатр «Жовтень» у 1931 році.

«Шкурник» заборонили одразу після виходу на екрани, а у 2011 його відреставрував Довженко-Центр. Події картини розгортаються у громадянську війну в Україні, її головний герой — чоловік «поза політикою», який почергово пристає то до червоних, то до білих, то до анархістів.

«Штепсель одружує Тарапуньку» (1957) — напівавтобіографічна історія пригоди двох фронтових друзів, які шукають творче вираження та особисте щастя. Перша з семи частин комедійної кінофраншизи, створеної естрадним дуетом Юрія Тимошенка та Юхима Березіна.

«За двома зайцями» (1961) — стрічка режисера Віктора Іванова за мотивами однойменної п’єси Михайла Старицького. У центрі сюжету — абсурдний любовний трикутник, за яким стежить весь київський Поділ.

Стрічку багато років показували у російськомовному дубляжі, оригінальну українську доріжку знайшли й відновили у 2010-х за сприяння Довженко-Центру.

«Пропала грамота» (1972) — фільм режисера Бориса Івченка, де одну з найбільш відомих своїх ролей виконав Іван Миколайчук. Вільна екранізація однойменного оповідання Миколи Гоголя, що розповідає про подорож двох козаків до Санкт-Петербурга.

Радянська влада заборонила картину, як «ідеологічно невірну».

«Вперед, за скарбами гетьмана» (1993) — єдина стрічка режисера Вадима Кастеллі — суміш містики, шпигунського бойовика та фантасмагорії. Картина працює з питаннями, що виникли після 1991 року, коли почалися пошуки нової української ідентичності.

Фільм розповідає про нащадка гетьмана Полуботка, який, дізнавшись про своє коріння, рушає за легендарним золотом, відправленим колись в Англію його прадідом. Так чоловік водночас стає ціллю КДБ, вітчизняної мафії, КПРС і ЦРУ.

«Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди» (1994) — фільм режисера Михайла Іллєнка розповідає про нащадка українців, які колись емігрували за океан. Одного разу він потрапляє в українське село, але він прагне возз’єднання зі своєю коханою.

Події фільму розгортаються у придніпровських містечках й селах та водночас на узбережжі Флориди і Бермудського трикутника, а сюжет поєднує фольклор й демонологію з фантастичними елементами та іронією, то пародією на спагеті-вестерни та пригодницькі фільми.

Також Київський тиждень критики представив свій цьогорічний постер. На ньому зображена режисерка Майя Дерен — уродженка Києва, за якою закріпилося звання «матері американського авангарду». Одним з її найвідоміших послідовників є Девід Лінч.

Окрім українських комедій на Київському тижні критики на фестивалі представлять міжнародну програму з гітами головних світових кінофестивалів, тематичну ретроспективу культової кінокласики та програму «Фокус» — добірку нових картин з України та іншої фокусної країни, яку сформує комісія кінокритиків обох країн.

Продаж фестивальних абонементів розпочнеться у вересні.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis