Sneaker Obsession, яка в перекладі отримала назву «Кросівкова манія», видасть ArtHuss. Автори оригінального видання 2023 року — онлайн-снікерстор Kikikickz та журналіст Александре Пауельс
Книжка охоплює різні періоди розвитку кросівок та теми: початок 20 століття, 1980-ті, 1990-ті, сучасність, тонкощі ринку перепродажу, зокрема ціни, підробки та пошук лімітованих колекцій, a також сталість, екологія, технологічність та інклюзивність.
У «Кросівковій манії» можна прочитати інтерв’ю зі співзасновницею Colette Сарою Андельман, учасниками Yeezy Mafia, колекціонерами Максом Лімолом та Елі Костою.
«Підхоплені реперами та брейкдансерами, кросівки перейшли зі спортивних майданчиків на вулицю, ставши обов’язковим аксесуаром, що підкреслює імідж. Тепер це невіддільна символіка вуличного одягу. Кросівки стали глобальною сенсацією, бажаним предметом колекціонування та багатомільярдною індустрією», — йдеться в описі.
Серед інших тем видання — історії Nike, PUMA, adidas, Jordan, Yeezy, Reebok тощо, a також профайли знакових для індустрії особистостей: Тревіс Скотт, Вірджил Абло, Джефф Стейпл та інші.
Замовити «Кросівкову манію» можна на сайті ArtHuss.
Які ще книжки про кросівки виходили українською
2017 року «Наш Формат» випустило український переклад книжки «Взуття-буття», яку написав засновник компанії Nike Філ Найт.
«Ця історія — про величну взуттєву компанію, що почалася з півсотні позичених доларів, про те, як із пустими кишенями укладати багатомільйонні угоди й залишатися у виграші. Про те, як зібрати команду професіоналів і за роки роботи втратити лише двох топменеджерів. Про біг як спосіб ведення бізнесу та філософію», — йдеться в описі видання.
DTF Magazine публікував декілька уривків із «Взуття-буття», які можна прочитати тут.