хлопець грає у комп'ютер

Китай обмежив витрати гравців у онлайн-іграх

UPD [26.12.2023] Після запровадження китайською Національною адміністрацією з питань преси та видавничої справи обмежень витрат в онлайн-іграх, регулятор погодив видання 105 нових вітчизняних ігор, аби пом’якшити реакцію ринку на нові закони

До переліку, зокрема, увійшли проєкти розробників Tencent та NetEase Games, чиї акції з моменту впровадження законів впали на 16% та 25% відповідно. Сумарно компанії втратили близько 80 млрд доларів.

23 грудня влада заявила, що вислухає відгуки зацікавлених сторін, зокрема компанії та гравців, аби поліпшити закони.

Оригінальна замітка [22.12.2023] китайські регулятори ввели обмеження на витрати та нагороди, що сприяють покупкам у відеоіграх, пише Reuters. Ринкова вартість компаній-розробників Tencent та NetEase Games вже зменшилась на 80 млрд доларів

Нові регуляції торкнулись стандартних механізмів залучення гравців онлайн-ігор та внутрішньоігрових витрат.

Розробники зобов’язані видалити зі своїх продуктів нагороди за щоденні входи користувача у гру, нагороду за першу покупку всередині гри, або певну кількість витрат поспіль.

Також компанії мають встановити ліміти на внутрішні гаманці користувачів та суми їх витрат.

Нові правила зачепили і азартну складову — в іграх заборонили спекуляцію та аукціонні продажі ігрових предметів. Для неповнолітніх також заборонена участь у розіграшах, що базуються на принципах везіння.

За новими обмеженнями, стримери не мають отримувати «великі» чайові.

Регулятори перевірятимуть ігри на дотримання правил протягом 60 днів з моменту їх виходу.

Окрім теми витрат та залучення в ігри, нові правила регулюють питання безпеки даних — вони зобов’язують видавців ігор розміщувати свої сервери лише у Китаї.

Реакція ринку на нові обмеження

Акції найбільшої у світі ігрової компанії Tencent, розробника Call of Duty: Mobile та PUBG: Mobile, впали на 16% — компанія втратила близько 54 млрд доларів. Разом з акціями Tencent, на 14,2% впала вартість акцій техно інвестора Prosus, що володіє чвертю компанії.

У коментарі Reuters віцепрезидент Tencent Games Віго Чжан заявив, що компанія суворо дотримуватиметься регуляцій, але їй не доведеться сильно змінювати «свою розумну бізнес-модель або операції».

Ціна акцій розробника NetEase Games впала на 25%.

Стівен Люн, виконавчий директор з інституційних продажів брокера UOB Kay Hian в Гонконзі, пояснює падіння акцій невпевненістю інвесторів у майбутньому індустрії.

«Справа не обовʼязково в самому регулюванні — це занадто високий політичний ризик. Люди думали, що подібне вже лишилося минулому, і почали знову дивитися на основні показники [ринку]. Обмеження дуже шкодять довірі».

2021 року Китай наклав обмеження нарелізи нових ігор тривалістю у вісім місяців та обмежив час гри для неповнолітніх. Так влада бореться з ігровою залежністю у країні.

У результаті дохід китайської ігрової індустрії 2022 року вперше був від’ємним. 2023 року обмеження на видавництво ігор зняли, і доходи індустрії зросли на 13% та сягнули загальної цифри у 42,6 млрд доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis