Марго Роббі у фільмі Барбі

Марґо Роббі відреагувала на відсутність номінації на «Оскар»

Хоча «Барбі» й змагається у семи категоріях, без номінацій залишились виконавиця головної ролі Марґо Роббі та режисерка Грета Ґервіг. Таке рішення кіноакадемії обурило фанатів і здивувало медіа, а Райн Гослінг опублікував спеціальне звернення. Сама ж Марґо Роббі понад тиждень не давала публічних коментарів, і вперше публічно висловилась на спецпоказі «Барбі» для Гільдії акторів

«Неможливо сумувати, коли знаєш, що ти настільки благословенний», — цитує Deadline акторку.

Водночас Марґо Роббі, яка виступила й продюсеркою «Барбі», переконана, що Грета Ґервіг мала отримати номінацію: «Очевидно, я вважаю, що Ґрета має бути номінована як режисерка, тому що те, що вона зробила — це те, що буває раз у кар’єрі, раз у житті, те, що їй вдалося зробити, дійсно є таким. Але це був неймовірний рік для всіх фільмів».

На думку Роббі, стрічка змінила світову культуру, a вплив «Барбі» «більший за неї, більший за сам фільм та більший за саму індустрію».

«Ми хотіли зробити щось, що змінить культуру, вплине на неї. І ми вже зробили це, навіть більше, ніж могли собі уявити. Це справді найбільша нагорода», — додала акторка. 

Порівнюючи знімання в «Барбі» з іншими фільмами, Марґо назвала отриманий досвід «сильно інакшим»: «Я працювала з адаптаціями коміксів, що викликало великий резонанс, але досвід з «Барбі» відчувається інакше. Я не можу пригадати жодного випадку, коли фільм мав би такий вплив на культуру. І це дивовижно — опинитися в епіцентрі подій».

Марґо Роббі про реакцію людей на фільм

Вона також переконана, що найважливіше — реакція людей. Як приклад Марґо навела історію, яка сталась з нею у пабі в Шотландії, де вона  підслухала розмову групи чоловіків про «Барбі»:

«Це було справді неймовірно. За столом сиділи люди, які відмовлялися дивитися фільм. Один хлопець сказав: “Чувак, це культурний момент, хіба ти не хочеш бути частиною культури?”. А інший відповів: “Я не дивитимусь його”, але під кінець таки згодився подивитися».

Зрештою акторка підійшла до них, аби привітатись, проте, як вона згадує, хлопцям «знадобилась ціла хвилина, щоб усвідомити [хто вона]». Роббі вже була біля дверей, коли почула «Оооооу».

Як пише Deadline, Роббі також поділилась, що почувається «в екстазі від того, що фільм отримав вісім номінацій на премію “Оскар”, це шалено». 

«Барбі» змагатиметься за «Оскар» в категоріях «Найкращий фільм», «Найкраща жіноча роль другого плану», «Найкращий адаптований сценарій», «Найкращий адаптований сценарій», «Найкраща чоловіча роль другого плану» та одразу дві номінації в категорії «Найкраща пісня до фільму». 

В останніх двох категоріях представлений Раян Гослінг, який може отримати як «Оскар» за акторську гру, так і статуетку за найкращу пісню I’m Just Ken, де йому конкуренцію склала Біллі Айліш, також з саундтреком до «Барбі».

Що сказав Гослінг про відсутність номінацій у Марґо Роббі та Грети Ґервіг

Через декілька годин після оголошення номінантів, актор опублікував спеціальне звернення. Він подякував кіноакадемії за можливість змагатись за «Оскар» та підкреслив, що «не було б Кена без Барбі та не було б “Барбі” як стрічки без Ґрети Ґервіґ та Марґо Роббі» (акторка також виступила продюсеркою фільму). Наводимо текст його звернення: 

«Це велика честь, отримати номінацію у цій категорії поруч з видатними колегами та у році, в якому вийшла така кількість чудових фільмів. Ніколи не думав, що скажу це, проте я пишаюся тим, що претендую на “Оскар” за роль пластикової ляльки на ім’я Кен.

Але немає Кена без Барбі, і немає фільму “Барбі” без Ґрети Ґервіґ і Марґо Роббі, двох людей, які більше за всіх відповідали за створення цього історичного та всесвітньо відомого фільму. Ніхто з учасників не отримав би визнання без таланту, витримки та геніальності цих жінок. 

Мало сказати, що я розчарований їхньою відсутністю у відповідних номінаціях. Попри все, не маючи нічого, крім пари бездушних, бідно одягнених і, на щастя, не маючих промежин ляльок, вони змусили нас сміятися, вони розбили наші серця, вони просунули культуру та увійшли в історію. Їхню роботу мають визнати поруч з іншими гідними номінантами. 

Я також дуже радий за Америку Ферреру (за роль в “Барбі” вона отримала номінацію за жіночу роль другого плану) та інших неймовірних митців, які вклали свій талант у створення фільму».

96-та церемонія «Оскар» відбудеться 10 березня. Про те, з ким змагатиметься «Барбі» ми розповідали у нашому матеріалі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis