Маріупольська формація ŲNFORM проведе другий благодійний івент MARIUPOL — KYIV

Електронний музикант Марк Февральський, який виступає під псевдонімом Peshka, і його музична формація ŲNFORM анонсували другий благодійний івент MARIUPOL — KYIV на підтримку маріупольців, що постраждали внаслідок повномасштабної війни. Він відбудеться 2 грудня в київському барі HVLV. DTF Magazine поговорив з Peshka про івент докладніше

Про ідею другої благодійної події

Перший івент ŲNFORM за участі виключно музикантів-маріупольців пройшов 17 червня — на ньому команда змогла зібрати понад 50 тисяч гривень.

У коментарі DTF Magazine Февральський розповідає, що вони не можуть організовувати події «одна за одною», бо «в умовах насиченості столичних формацій їм треба чимало зусиль, щоб зацікавити аудиторію».

«Ніхто не любить пусті майданчики, а в нашій історії це взагалі недопустимо. Від цього [заповненості події] залежить результат наших зусиль, який конвертується в допомогу маріупольцям. Я можу довго кидатися гучними фразами, намагаючись вибудовувати якусь бутафорську філософію у сфері, яка з кожним роком дедалі більше просякнута брудом і лицемірством. Але я сам частина цієї культури, тому вважаю, що один з моїх обов’язків — робити все, щоб нас згадували потім, через часи, а не бути „актуальними“ тільки в моменті».

Про концепцію і лайнап івенту

Марк розповідає, що головним задумом їхнього івенту є різноплановий музичний підтекст, що містить у собі різні напрямки. Він додав, що кожен з артистів, запрошений на події ŲNFORM — це «його особистий вибір тих, для кого на першому місці стоїть саме музика, а не популярність».

«Я був би сам не свій, якби робив вечірки тільки з одним музичним напрямком. Таке буває на сцені, а в підсумку виходить, що назви формацій різні, а лайнапи однакові. Музика, як і час, — це океан, а не садовий шланг. Сама назва ŲNFORM говорить про це. Без певної форми, без певних рамок, не відштовхуватись від чогось одного. Маріуполь був полем неабияких можливостей розвитку тієї чи іншої сцени. Мені пощастило зануритися в музику ще змалку, все життя вона була найліпшим другом, ішла пліч-о-пліч, попутно виховуючи мене й формуючи мої смаки в єдине ціле бачення музики як такої».

У програмі суботнього івенту заплановано виступи чотирьох електронних музикантів: Vh10 (live), Vlad Kovalov, Peshka, Celan.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ŲNFORM (@unformsound)

У пості з анонсом ŲNFORM додали, що до початку повномасштабної війни планували привезти Vh10 до Маріуполя. Марк додав, що в плані букінгу до міста в них був цілий список електронних музикантів, серед яких Serge Jazzmate, Silat Beksi, Victor.В, Vlad Kovalov і Bodro. 

«Зруйновані життя та наше зруйноване майбутнє не зламало нас, тож тепер ми втілюємо ідеї на руїнах наших мрій», — пояснює Peshka.

Початок івенту запланований на 18:00. Вартість входу — донат від 200 гривень.

Про мету заходу

У межах заходу ŲNFORM в HVLV збиратимуть кошти для маріупольців, які постраждали від війни. Мета — зібрати мінімум 50 тисяч гривень. «Особлива подяка закладу HVLV та Євгену (Data Molfar), який дав старт нашому благодійному починанню», — кажуть в ŲNFORM. 

Марк розповідає, що «мета допомагати іншим маріупольцям була поза обговорень і рішень», бо «знищені життя, загиблі друзі та близькі — перша причина», а «повна безвідповідальність і бездіяльність влади стосовно постраждалих маріупольців — друга».

Peshka додає, що рішення також можна пояснити за допомогою особистих історій членів формації.

«Співзасновник і резидент ŲNFORM Сашко (Celan) був зі своєю сім’єю у блокаді Маріуполя, він своїми очима бачив смерті сотень людей. Єдине, що їх врятувало, — згуртованість з іншими городянами та взаємодопомога. Наш резидент Євген (Decorodi) виїхав з Маріуполя на прохання брата Андрія, старшого сержанта „Азову“, який отримав поранення під час оборони міста та понад півтора року перебуває у полоні. Мій батько — колишній військовослужбовець, також потрапив до полону, але чудом вибрався звідти живим. Мої мама, дідусь і дядько досі в окупації. Усі, у кого після цього виникає питання „чому вони досі там?“ заздалегідь не готові почути болючу відповідь».

Людей, яким після збору перераховують кошти, Марк шукає через соцмережі — першочергово допомогу направляють сім’ям, людям похилого віку, інвалідам та матерям-одиначкам.

Перед тим, як подати заявку на фінансову допомогу, люди мають підтвердити особистість та статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), а також медичні довідки чи інші документи у разі потреби.

«Я також особисто намагаюся проаналізувати реальне становище людини. Це дуже рідкісний випадок, коли із запитом про допомогу звертається жінка, у якої в профілі стоять фото в золоті та селфі на останній айфон, сидячи в Porsche. Але такі теж є».

Про майбутні благодійні вечірки

Февральський пояснює, що основна причина великих перерв між івентами — це ресурс, зокрема фінансовий.

«Враховуючи все втрачене в Маріуполі, та те, що життя багатьох українців перетворилося на виживання, ми змушені сто разів подумати та вирішити, куди сьогодні витратити копійчину. Я сподіваюсь, що наша спільнота приверне до себе увагу нових людей, які будуть зацікавлені в співпраці чи підтримці».

У жовтні Peshka записав для нас 17-й епізод DTF Magazine Mix. Свій мікс він описав як «алюзію на період часу, в якому ми живемо тепер», а обкладинкою стала фотографія його зруйнованого будинку в Маріуполі.

«У століття світового гіперспоживання я маю нахабство все ж вважати себе творцем і споглядачем. Я вважаю, що музика має викликати думку, адже думка — це і є енергія. Енергія жити, створювати. Моя мета — занурити слухачів у власний світ і, тримаючи їх за руку, провести крізь мої чертоги розуму… Прихід війни, розпач, після чого — прийняття реальності, яка говорить, що треба не опускати рук і рухатися далі. Але що буде далі? Це залежить тільки від самих нас».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis