Артпростір МОТ у Києві на Контрактовій площі

МОТ подовжив прийом заявок для артустанов, що постраждали від війни

До 15 січня 2024 року триватиме прийом заявок на більш як 10 мільйонів гривень для відновлення українських артустанов від МОТ та ГО «Алгоритм дій». Запит на фінансову допомогу можуть подавати артінституції, що постраждали від російської агресії

Хто може подаватися

Допомогу на відновлення від фонду МОТ надаватимуть установам, що зберігають і презентують мистецтво, мають власну колекцію і готові прозоро висвітлювати процес відбудови.

Для цього треба подати заявку, заповнивши спеціальну форму. У заявці, зокрема, потрібно детально описати пошкодження, яких зазнала інституція, і як це вплинуло на її роботу, на колекцію або умови зберігання експонатів. А також надати інформацію про вже зроблені для збереження будівлі і колекції кроки, необхідні суми на відновлення і потреби, які вони закривають.

Дедлайн приймання заявок — 15 січня 2024 року. З будь-якими питаннями можна звертатися на електронну пошту [email protected].

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MOT | Module of Temporality (@mot.object)

Як проходитиме відбір

За допомогою списку UNESCO та даних Міністерства культури та інформаційної політики України, команди don’t Take Fake та ГО «Алгоритм дій» виокремили шість пошкоджених установ, які працюють із мистецтвом, потребують допомоги у відновленні й розміщені на підконтрольних Україні територіях (на серпень 2023 року).

Три з них — Харківський художній музей, Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Ґалаґана, Київська картинна галерея — уже подали свої заявки. Ознайомитися з інформацією про пошкоджені інституції можна на сторінці ініціативи.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MOT | Module of Temporality (@mot.object)

А до 15 січня триватиме прийом анкет від установ, які не ввійшли в офіційні переліки, але потребують підтримки для свого відновлення. Залежно від зібраної суми та розмірів пошкоджень фонд підтримає один або кілька об’єктів. 

Усі заявки розглядатиме команда МОТ із спеціально сформованою командою експертів, яка допоможе обрати одну чи декілька установ. Імена спеціалістів опублікують на сайті та в інстаграмі проєкту напередодні голосування. Фінальне рішення також залежатиме від кількості зібраних коштів, що остаточно стане відомо після аукціону, на якому продадуть представлені у просторі МОТ художні роботи.

Звіт про перебіг відбору та витрачені кошти можна побачити на вебсайті moduleoftemporality.com та в інстаграмі МОТ

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis