17 музичних лейблів подали колективний позов на Твіттер

14 червня 17 членів Національної асоціації музичних видавців США (NMPA) подали позов до Твіттеру, пише Pitchfork. Вони вимагаються від соцмережі 250 мільйонів доларів за порушення авторських прав на близько 1700 треків — по 150 тисяч доларів за кожен

У поданому до суду міста Нешвілл позові йдеться про те, що «Твіттер неодноразово порушував авторське право, дозволяючи користувачам постити музику без дозволу». Лейбли неодноразово намагалися домовитися з соцмережею, «але спроби укласти ліцензійні угоди провалилися кілька місяців тому». 

«Твіттер — єдина з найбільших соціальних платформ, що повністю відмовилася від ліцензування мільйонів пісень, які використовують її користувачі», — заявив Девід Ізраеліт, очільник NMPA.

Позов докладно описує, що саме видавці вважають порушенням прав — зокрема йдеться про те, що до Твіттеру позиваються «за порушення авторських прав на написання пісень і композицію, які є окремими від авторських прав на записи».

NMPA стверджують, що «Твіттер нездатний контролювати нестримне порушення авторських прав». І наводить як приклади твіти з порушеннями — наприклад, пост з використанням треку Umbrella Ріанни. У публікації використали дві хвилини з кліпу співачки, у підсумку пост зібрав 221 тисячу переглядів та 15 тисяч лайків. 

Згідно з позовом, з грудня 2021 року NMPA повідомила Твіттер про понад 300 тисяч твітів, що порушували авторське право. Але соцмережа «затягувала розгляд скарг або ігнорувала їх». 

Як зазначає The New York Times, Твіттер з 2021 року вів переговори щодо ліцензування з Universal, Sony та Warner. Цей процес зупинився після покупки соцмережі Ілоном Маском у жовтні 2022. Угода на музичні права, яка б компенсувала лейблам та видавцям використання їх музики у Твіттері коштувала б 100 мільйонів доларів на рік. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis