Понад 66% «за». На Кубі провели референдум про легалізацію одностатевих шлюбів

UPD [27.09.2022] Національна виборча рада Куби повідомила, що 3,9 мільйона виборців (66,9%) проголосували «за» новий «Сімейний кодекс», який дозволяє ЛГБТК-парам одружуватись та усиновлювати дітей, тоді як проти цього висловилися 1,95 мільйона виборців (33%), пише інформагентство Reuters. Явка на референдум склала 74% 

«Це виплата боргу кільком поколінням кубинських чоловіків та жінок, чиї сімейні проекти чекали цього закону протягом багатьох років», — цитує Reuters президента країни Мігеля Діас-Канеля.



[Новина від 26 вересня] На Кубі відбувся референдум про внесення змін до 100-сторінкового «Сімейного кодексу», що діє на території держави, пише Reuters. Серед питань на голосуванні були легалізація одностатевих шлюбів, можливість всиновлення дітей одностатевими парами, сурогатне материнство, а також рівний поділ домашніх прав та обовʼязків між чоловіками та жінками

Влада Куби схвалила проєкт нового «Сімейного кодексу», що легалізує одностатеві шлюби, в травні цього року. Попередня редакція кодексу діяла там протягом 47 років.

Оновлений кодекс скасовує попередні вимоги гетеросексуальності для заключення шлюбу, спільного життя, усиновлення, материнства та батьківства за допомогою репродуктивних технологій. Ініціатори нового «Сімейного кодексу» додали, що «кожна людина має право на вільний розвиток особистості і може сама вибирати свій життєвий шлях»

За словами Президента Куби Мігеля Діас-Канеля, оновлення до «Сімейного кодексу» мають «скасувати упередження та табу, що були вкорінені в кубинському суспільстві».

«Я очікую, що більшість населення проголосує “за”. Проте, незалежно від того, переможе на голосуванні варіант “за” чи “проти”, народні дебати, що виникли в суспільстві, вже зробили свій внесок», — прокоментував голосування Мігель Діас-Канель.

На момент написання замітки, за попередніми результатами, 66% голосуючих виступили за впровадження оновленого «Сімейного кодексу». Для прийняття закону необхідно було 50% голосів «за».

Reuters уточнили, що референдум став першим подібного роду після того, як у 2018 році кубинська влада легалізувала на острові мобільний інтернет. Завдяки цьому серед жителів частіше почали поширюватись різні точки зору.

Проти легалізації одностатевих шлюбів на Кубі виступають деякі консерватори та представники католицької церкви. Вони скаржаться на те, що урядовий контроль над медіа начебто заглушив протилежні погляди незгодних з ініціативою.

 

Після революції 1959 року гомосексуальність була табуйованою темою на Кубі.

Тільки в 1979 році там скасували покарання за одностатеві стосунки, а вже в 1993 році гомосексуальним кубинцям дозволили служити в армії.

Починаючи з 2008 року на Кубі проводяться ЛГБТК+ прайди.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis