Нове місце: київський магазин the rotten bloom з вінтажними Maison Margiela, Prada та Issey Miyake

На початку лютого в тестовому режимі запрацював магазин вінтажного одягу курованої селекції, в якому можна купити або взяти в оренду речі Maison Margiela, Prada, Issey Miyake, Jean Paul Gaultier, Helmut Lang. Також там представлено роботи українських художників, дизайнерів і керамістів. DTF Magazine розповідає про концепцію the rotten bloom докладніше


Коротко про передісторію відкриття магазину

Засновники the rotten bloom, брати Марко та Ігор Захарови, понад десять років продавали вінтажний одяг онлайн на різних міжнародних майданчиках.

«Нас добре знали у світі, але при цьому майже ніхто не знав в Україні, — розповідає Ігор у коментарі DTF Magazine. — Ми майстри непослідовних рішень, тому вирішили перевезти наш офіс і команду в Київ [із Запоріжжя], саме за кілька тижнів до першої хвилі блекаутів».

Перший рік вони використовували простір майбутнього the rotten bloom як бекофіс та склад. «Усі, хто заходив у гості, казали, що то трошки тупо, бо приміщення прикольне. Та й у цілому нам стало вже не так цікаво в онлайні, з’явилася віра у великий тренд на офлайн-проєкти».

«Десь там і з’явилась ідея фізичного стору, бо хтось таки повинен був відкрити щось подібне в Києві, — додає Ігор. — Потім у нашому житті стався Артем Вахрін (головний архітектор і креативний директор студії akz architectura. — Прим. DTF Magazine), який сказав: „Просто зробімо це“, і взяв на себе артдирекшен та інтерʼєр. А далі все як у тумані».


Особливості інтер’єру

Магазин займає останній поверх в історичній будівлі прямо над Пейзажною алеєю і має терасу з видом на Лису Гору, Воздвиженку та Поділ. Початково простір планували зробити максимально нейтральним, щоб мати «можливість видозмінювати і рухати напрямок сприйняття в різні сторони».

«Це як подорож без плану, бо будувати довгострокові плани — точно не в нашому стилі. Є думки про щось на кшталт івентів, але про це згодом, поки формуємо бачення і домовляємось з сусідами».


Як формується колекція вінтажного одягу

Колекція, що тепер представлена в магазині, сформована давно. Ігор і Марко збирали ці речі по фану, і хоч надходили пропозиції їх купити, вони відмовлялися.

«Просто продати в гроші — це не дуже весело, — каже Ігор. — Хотілось якось реалізувати цей потенціал, продемонструвати наше бачення і, можливо, нагадати Європі в черговий раз, що Україна не відстає і на ринку вінтажного одягу».

У магазині представлено чоловічий і жіночий одяг, а також взуття й аксесуари. Основу становлять дизайнерські речі Maison Margiela, Prada, Issey Miyake, Jean Paul Gaultier, Helmut Lang, Comme des Garçons. Вони змішані з іншими класичними брендами, що, як зазначає Ігор, мають культурний вплив — Polo Ralph Lauren, Levi’s та інші. «Куди далі буде рухатись селекція, час покаже, нам подобається експериментувати і змішувати різні напрямки».

У колекції багато речей періоду 1980-х, 1990-х та 2000-х. Серед айтемів, наприклад, рожева сумка Prada 2005 року. З 2020 року модний дім почав випускати лінійку Re-edition, що повторює саме цю вінтажну модель. Або ж джинси Maison Martin Margiela кінця 1990-х, які дизайнер створював, перероблюючи й фарбуючи звичайні Levi’s.

Речі в the rotten bloom також можна взяти в оренду — тепер ця опція доступна для всіх, а не тільки для стилістів.


Про локальних артистів

«У першу чергу ми намагаємося привертати увагу через нашу основну селекцію, але також хочемо знайомити аудиторію з різними локальними артистами, які нам приходяться до смаку», — пояснює Ігор.

Тепер у магазині представлено кераміку Ніни Лагути, кілька курток ROMAROMASHCHENKO, шахи від AKZ Product, полотно від Артема Вахріна та інші речі. «Ми маємо великі плани щодо розвитку цього напрямку, бо в Україні є багато крутих нішевих артистів, на яких хочеться звернути увагу».

Адреса: вул. Велика Житомирська, 26Б

Магазин працює з 13:00 до 19:00 за попереднім записом.

Записатися можна в директі the rotten bloom.


Проєкт Strategic Media Support Program реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis