Помер Алан Ренкін — співзасновник гурту The Associates

Співзасновник та гітарист шотландського гурту The Associates Алан Ренкін помер у віці 64 років, пише The Guardian. Причину смерті не називають

Смерть музиканта підтвердили його сини Каллум і Хеміш. Вони розповіли, що Ренкін «мирно помер вдома невдовзі після Різдва, проведеного з родиною».

Алан Ренкін заснував The Associates у 1979 році разом зі співаком Біллі Маккензі. Гурт став широко відомим завдяки дебютному синглу — каверу на пісню Девіда Боуї Boys Keep Swinging, який випустили незадовго після релізу оригінального треку.

В 1980 році гурт представив дебютний альбом The Affectionate Punch. Протягом наступних двох років музиканти випустили ще два альбоми, Fourth Drawer Down та Sulk, після чого у 1982 році Ренкін покинув The Associates.

Після цього Ренкін почав розвивати сольну кар’єру та займатись продюсуванням, працюючи з гуртом Cocteau Twins та інді-музикантом Полом Гейґом. У 1986 році Алан випустив перший з трьох сольних альбомів The World Begins to Look Her Age, а наступні лонгплеї She Loves Me Not та The Big Picture Sucks вийшли у 1987 та 1989 роках.

The Associates фактично розпалися після виходу останнього альбому, проте у 1993 році Ренкін та Маккензі возз’єдналися для написання нової спільної музики. У 1997 році Біллі Маккензі вчинив самогубство. Демо-записи треків, які музиканти встигли створити за цей час, вийшли у 2000 році збіркою Double Hipness.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis