Rhythm Büro випускає альбом-компіляцію. У фокусі — нетанцювальна електроніка та 17 артистів

Однойменний лейбл київської формації Rhythm Büro анонсував вихід ювілейного релізу There Will Be Light. На ньому зібрали треки 17 українських та іноземних електронних продюсерів, серед яких, зокрема, Sebastian Mullaert, Anthony Rother, Artefakt, AES Dana, Priori, John Beltran. 8 грудня збірка вийде на двох платівках, а за два тижні після цього — на стримінгових платформах. DTF Magazine поговорив з командою лейблу та розповідає про реліз докладніше

This publication is also available in English


Компіляція, над якою працювали три роки, зосереджується не на танцювальній, а на спокійнішій музиці, насамперед на чилауті та ембієнті. «There Will Be Light спрямована на глибоке прослуховування ембієнтної музики та на надання слухачам відчуття миру і спокою в складні часи», — ідеться в описі релізу. Наразі для прослуховування доступний один трек з платівки — Sail Among Your Suns від американського продюсера bvdub. 

— Ви працювали над цим релізом три роки. Як взагалі виникла його ідея?

Ігор Глушко: Сама ідея подібної компіляції народилася давно, мабуть, ще в доковідні часи. Я звернув увагу на те, що ембієнт (використовую це слово за відсутністю кращого терміна-альтернативи, маючи на увазі нетанцювальну електронну музику) знову набирає популярність. Але при цьому якість багатьох сучасних релізів була доволі «прохідною»: це музика, що не могла претендувати на timeless-статус, а скоріше за дефолтом займала роль чогось фонового і не суперважливого.

Мені ж хотілося відтворити атмосферу чилаут-кімнат на рейвах 90-х, про яку я сам маю скоріше інтуїтивне уявлення, бо не встиг це пережити фізично в силу свого віку. Але мені подобаються багато музичних творів тієї епохи. Мені здавалося важливим, щоб музика лишала за собою якийсь культурний слід, а не просто губилася на фоні мільйона інших релізів. На фоні цих думок я взяв на озброєння абстрактний опис концепції, кілька треків-референсів і почав писати деяким знайомим артистам з пропозицією взяти участь у проєкті. 

На той момент у мене ще не було викристалізованого розуміння, скільки композицій буде в релізі чи до якого дедлайну я повинен його фіналізувати, але хотілося, щоб всередині була музика, що дає ментальний спокій, допомагаючи впоратися з повсякденними негараздами. Найпершим готовим треком стала композиція від bvdub — артиста, від якого я давно фанатію і з яким ми ведемо не суперактивне, але все ж листування протягом останніх років десяти.

— Як на процес запису вплинула повномасштабна війна? 

Ігор Глушко: У цілому війна вплинула на проєкт двома основними аспектами. По-перше, на деякий час я відклав його на потім, бо одразу після 24 лютого мені взагалі не хотілося слухати ніяку музику. А по-друге, на фоні апокаліптичного емоційного стану я дозволив собі додати до компіляції кілька композицій, які, можливо, були не такими антитривожними, як я задумував свого часу, але суто музично й емоційно вони підходили до того, що я переживав у ті моменти. У цілому я не та людина, що дає імпульсивним рішенням змінювати плани, але чомусь у цьому випадку погодився з тим, що запропонувала доля.

Зрештою музична складова проєкту була готова в лютому цього року: на виході я мав 17 треків від українських і закордонних артистів. Далі я працював з відомим у певних колах німецьким графічним дизайнером Алексом Зольманом, щоб підготувати артворк, а паралельно розв’язував технічні питання на кшталт мастерингу і виробництва тиражу платівок. Фінальний результат буде аж у грудні — мені здається, що від першої ідеї до фінішної прямої промайнуло майже чотири роки.

Обкладинка There Will Be Light
— Але цей реліз з самого початку був більше про спокійну, а не про швидку і жорстку музику? Чи ідея зазнавала змін у процесі? 

Ігор Глушко: Ідея з самого початку була про спокійну музику. Навіть в описі концепції для артистів я одразу вказав, що будь-які реверанси в сторону танцювальної музики тут не будуть доречними. Я також одразу попереджав всіх учасників, що лишаю за собою право вето на композицію, якщо вважатиму, що вона концептуально не підійде. Тому я також дуже вдячний деяким з артистів, які з розумінням поставились до моєї педантичності й задротства в цьому питанні.

Певні трансформації були, про що я вже згадував, відповідаючи на попереднє запитання, але я б не сказав, що ми сильно відійшли від оригінального задуму. Це не так девіація, як певні елементи експромту.

— Чи є на релізі нові імена, які ви хотіли б відкрити? І як взагалі вибирали артистів для цієї компіляції?

Ігор Глушко: Відверто нових імен не так і багато: хоч більшість артистів з’являється на лейблі Rhythm Büro вперше, новачками їх точно не назвеш. Такі артисти, як John Beltran, Sebastian Mullaert, Anthony Rother та AES Dana, наприклад, взагалі мають напівлегендарний статус у своїх нішах електронної сцени. Є ті артисти, які почали отримувати міжнародну славу відносно нещодавно: це, наприклад, канадець Priori та наш українець Володимир Гнатенко. З тих, кого я відкрив для себе вже безпосередньо під час підготовки релізу, — киянин Arthur Mine та Vida Vojic зі Швеції. На останню мою увагу звернув Робін Кук з дуету Artefakt. До речі, трек Vida Vojic, мабуть, мій улюблений у цьому проєкті.

— І кілька слів про те, чим і як тепер живе Rhythm Büro? Ви почали проводити івенти в Києві, але більш камерного формату. Камерні порівняно з тим, що ви робили до повномасштабного вторгнення.

Віра Логданіді: З огляду на теперішню воєнну ситуацію в країні, Rhythm Büro не може працювати в повну силу. Але в кінці цього літа справи хоч трошки зрушилися з місця. Уперше після лютого 2022 року ми вирішили провести вечірку в Києві. Концептуально ми відійшли від класичного масштабного неклубного формату в абсолютно протилежний бік — до невеличкого затишного концепту з одним гостем і свідомою відмовою від помпезності. Уже відбулися дві такі події за участі наших друзів — італійця Marco Shuttle та французького артиста Zadig. Це хоч якась розрада для нас і нашого ком’юніті, а також, окрім всіх інших способів, які ми використовуємо при першій нагоді, додаткова спроба зібрати донати на потреби Сил оборони України.



Теклист There Will Be Light:

A1 — AES Dana — Ab Initio (Pax Edit)
A2 — Vera Logdanidi — Breathing Curtain
A3 — Priori — Top Soil
A4 — John Beltran — Nothing Stays the Same

B1 — Na Nich — That Was A Long Day
B2 — Saphileaum — Calm Seas
B3 — Artefakt — Tides
B4 — Anthony Rother — Victory Of Light

C1 — Vida Vojic — Show Me Beauty
C2 — Johanna Knutsson — Vemod
C3 — Volodymyr Gnatenko — Aards
C4 — Asyncronous — Hegelian Dialectics
C5 — Arthur Mine — Sequoia

D1 — Sebastian Mullaert — Just This
D2 — bvdub — Sail Among Your Suns
D3 — Zavoloka — Posvit
D4 — Nikolaienko — Hiking in Hydra

Як замовити? 

Вартість платівки There Will Be Light — 900 грн. Якщо ви живете в Україні, для оформлення передзамовлення треба заповнити цю форму. Відправка здійснюватиметься після 15 грудня щотижневими ітераціями.

Якщо ж ви перебуваєте в Європі, замовити реліз можна за цим покликанням.

8 грудня на вінілі також виходить дебютний мініальбом «Banksia» продюсерки та співзасновниці Rhythm Büro Віри Логданіді (докладніше про нього ми розкажемо найближчим часом).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis