Наприкінці червня американську журналістку та військовослужбовицю Збройних сил України Сару Ештон-Сірілло призначили на посаду спікерки англомовного проєкту ТрО — Russia Hates the Truth. Він допомагає боротися проти фейків, які росія розповсюджує у США та країнах Європейського союзу. Проте широкого розголосу новина про призначення американки набула тепер, коли про це написало спочатку українське медіа СТРАНА.ua, а згодом російські пропагандистські медіа. Це призвело до хвилі публічного хейту в сторону Сари, у відповідь на які виступила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Розповідаємо, що відомо про ситуацію
Про запуск Russia Hates the Truth та призначення Ештон-Сірілло повідомив 24 липня керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.
«Мета даного проєкту, доносити до громадян США та Європи правдиву оперативну інформацію про події в Україні, про хід бойових дій. Аби російським пропагандистам не дати жодного шансу спотворювати інформацію», — розповів Дмитрашківський.
Today's official news update from the Territorial Defense Forces Media Headquarters in Kyiv.
We discuss Russian Terrorism, advances by the AFU, support from the US, and the Ukrainian Constitution. pic.twitter.com/WmXcK9my71
— Sarah Ashton-Cirillo (@SarahAshtonLV) June 28, 2023
3 серпня Ештон-Сірілло зазнала хейту з боку росіян через її трансгендерність — про її призначення написали російські пропагандистські телеграм-канали та новинні сайти, сфокусувавшись на тому, що вона трансгендерна жінка.
Активіст «Правого сектору» Андрій Тарасенко назвав призначення Ештон-Сірілло «іспанським соромом».
На хейт в сторону Ештон-Сірілло відреагувала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Коли хейт корисний. Сара Ештон — американка, яка з березня 2022 захищає Україну. Вона служить у ТрО ЗСУ молодшим сержантом та є бойовим медиком. Має поранення. Та найголовніше, що Сара інформує англомовну аудиторію — обʼєктивно висвітлює події російсько-української війни, розвінчує російські фейки та пропаганду. У Сари велика американська аудиторія. З 25 червня по 23 липня охоплення аудиторії Сари лише у твіттері склало 28,3 млн користувачів. Тож, чому так збудились хейтом ворожі соцмережі, зрозуміло. Втім, це лише збільшило аудиторію Сари», написала Маляр у Телеграмі.
Ештон-Сірілло також прокоментувала хейт у свій бік.
«В Україні ми не боремося за толерантність і не просимо прийняття. В Україні ми живемо і помираємо за свободу і визволення для всіх людей. Усе інше — просто шум, якому немає місця під час війни чи у вільному суспільстві», — написала вона у Твіттері.
https://twitter.com/SarahAshtonLV/status/1687078814935891968
Що відомо про Сару Ештон-Сірілло
Ештон-Сірілло приїхала до України 4 березня 2022 року й оселилася в Харкові на Північній Салтівці. Звідти вона робила репортажі для видання LGBTQ Nation про вплив війни на ЛГБТК, зокрема брала інтерв’ю у геїв, які воюють за Україну, та документувала російські воєнні злочини проти ЛГБТК-спільноти.
Згодом вступила до батальйону ТрО імені Номана Челебіджіхана як бойовий медик, отримавши за службу звання молодшого сержанта. У лютому 2023 року була поранена в обличчя й руку, втративши її частину.
У 2015 році випустила книжку «Доріжками сліз» після поїздки до таборів сирійських біженців у Туреччині.
Трансгендерний перехід Ештон-Сірілло здійснила 2019 року.