Спікеркою Сил тероборони України стала трансгендерна жінка

Наприкінці червня американську журналістку та військовослужбовицю Збройних сил України Сару Ештон-Сірілло призначили на посаду спікерки англомовного проєкту ТрО — Russia Hates the Truth. Він допомагає боротися проти фейків, які росія розповсюджує у США та країнах Європейського союзу. Проте широкого розголосу новина про призначення американки набула тепер, коли про це написало спочатку українське медіа СТРАНА.ua, а згодом російські пропагандистські медіа. Це призвело до хвилі публічного хейту в сторону Сари, у відповідь на які виступила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Розповідаємо, що відомо про ситуацію

Про запуск Russia Hates the Truth та призначення Ештон-Сірілло повідомив 24 липня керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

«Мета даного проєкту, доносити до громадян США та Європи правдиву оперативну інформацію про події в Україні, про хід бойових дій. Аби російським пропагандистам не дати жодного шансу спотворювати інформацію», — розповів Дмитрашківський.

3 серпня Ештон-Сірілло зазнала хейту з боку росіян через її трансгендерність — про її призначення написали російські пропагандистські телеграм-канали та новинні сайти, сфокусувавшись на тому, що вона трансгендерна жінка.

Активіст «Правого сектору» Андрій Тарасенко назвав призначення Ештон-Сірілло «іспанським соромом».

На хейт в сторону Ештон-Сірілло відреагувала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Коли хейт корисний. Сара Ештон — американка, яка з березня 2022 захищає Україну. Вона служить у ТрО ЗСУ молодшим сержантом та є бойовим медиком. Має поранення. Та найголовніше, що Сара інформує англомовну аудиторію — обʼєктивно висвітлює події російсько-української війни, розвінчує російські фейки та пропаганду. У Сари велика американська аудиторія. З 25 червня по 23 липня охоплення аудиторії Сари лише у твіттері склало 28,3 млн користувачів. Тож, чому так збудились хейтом ворожі соцмережі, зрозуміло. Втім, це лише збільшило аудиторію Сари», написала Маляр у Телеграмі.

Ештон-Сірілло також прокоментувала хейт у свій бік.

«В Україні ми не боремося за толерантність і не просимо прийняття. В Україні ми живемо і помираємо за свободу і визволення для всіх людей. Усе інше — просто шум, якому немає місця під час війни чи у вільному суспільстві», — написала вона у Твіттері.

https://twitter.com/SarahAshtonLV/status/1687078814935891968

Що відомо про Сару Ештон-Сірілло

Ештон-Сірілло приїхала до України 4 березня 2022 року й оселилася в Харкові на Північній Салтівці. Звідти вона робила репортажі для видання LGBTQ Nation про вплив війни на ЛГБТК, зокрема брала інтерв’ю у геїв, які воюють за Україну, та документувала російські воєнні злочини проти ЛГБТК-спільноти.

Згодом вступила до батальйону ТрО імені Номана Челебіджіхана як бойовий медик, отримавши за службу звання молодшого сержанта. У лютому 2023 року була поранена в обличчя й руку, втративши її частину.

У 2015 році випустила книжку «Доріжками сліз» після поїздки до таборів сирійських біженців у Туреччині.

Трансгендерний перехід Ештон-Сірілло здійснила 2019 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis