У фонді МОТ уже 9 млн грн. Розпочато прийом заявок від артустанов, що постраждали від війни

Більш як 45 000 людей відвідали МОТ у Києві, Дніпрі та Луцьку, а фонд проєкту акумулював понад дев’ять мільйонів гривень. Кінцевою зупинкою українського туру став Львів, де простір працюватиме до 8 жовтня. І саме у Львові київська команда-організатор проєкту don’t Take Fake спільно з луцькою громадською організацією «Алгоритм дій» розпочинають кампанію з відновлення артінституцій. З 12 вересня артінституції, що постраждали від російської агресії, можуть подати заявку на фінансову допомогу від проєкту МОТ. DTF Magazine розповідає про все докладніше


Про яку суму підтримки йдеться?

На цей час фонд МОТ акумулював понад 9 млн гривень. Однак проєкт триває, і сума збільшуватиметься: до 8 жовтня артпростір і виставку можна відвідати у Львові, а після цього в Європі проведуть благодійний аукціон з роботами митців-учасників, кошти якого також скерують до загального фонду МОТ. 

Хто може подаватися?

Отримати допомогу на відновлення від фонду МОТ можуть установи, що зберігають і презентують мистецтво, мають власну колекцію і готові прозоро висвітлювати процес відбудови.

Для цього треба подати заявку, заповнивши спеціальну форму. У заявці, зокрема, потрібно детально описати пошкодження, яких зазнала інституція, і як це вплинуло на її роботу, на колекцію або умови зберігання експонатів. А також надати інформацію про вже зроблені для збереження будівлі і колекції кроки, необхідні суми на відновлення і потреби, які вони закривають.

Дедлайн приймання заявок — 1 грудня 2023 року. З будь-якими питаннями можна звертатися на електронну пошту [email protected].

Хто розглядатиме заявки

Усі заявки розглядатиме спеціальна команда експертів, що вибере одну чи кілька установ, залежно від фінальної зібраної суми та поданих заявок.

Фінальне рішення про фінансування від фонду МОТ планується фіналізувати наприкінці грудня 2023 — початку січня 2024 року.

Докладніше про «Модуль тимчасовості» читайте в нашій спецтемі.

Як формується фонд МОТ?

З кожної оплати в МОТ до фонду перераховуватиметься певна сума:

  • квитки на виставку, квитки на івенти, друкований DTF Magazine — 100% (за вирахуванням податків);
  • гіфтстор — увесь прибуток, за винятком окремих позицій, на яких буде вказано визначений відсоток;
  • аукціон — 100% (за вирахуванням податків), за винятком окремих домовленостей з митцями.

Навіщо це don’t Take Fake та «Алгоритму дій»?

Мета don’t Take Fake як організаторів МОТ і партнерів українського туру простору — ГО «Алгоритм дій» — привернути світову увагу до України, допомогти у відновленні артінституцій і показати, що культура здатна не лише привертати увагу до проблем, а й підтримувати у складні часи.

У пріоритеті тепер допомога військовим, медикам, тимчасово переміщеним особам, і ми це підтримуємо. Водночас нам треба піклуватися не тільки про теперішнє, а і про майбутнє, — говорить засновник don’t Take Fake Дмитро Соболь. — Один з представлених митців у МОТ, іспанець Пабло Вальбуена, цитує в описі до своєї роботи Сергія Жадана: „Коли культури немає і залишається порожнеча, її місце займає страх“. Ми не хочемо дати страху цього шансу, тому турбуємось про збереження мистецтва в Україні у будь-які часи.

МОТ вчить нас як у новий спосіб можна привернути увагу світу до України — через культуру та мистецтво, — пояснює співзасновник луцького «Алгоритму дій» Адам Харлампович. — Важливо робити нетипові проєкти, що показують, які ж українці фантастичні. Тому ми і створюємо раніше неможливі колаборації між різними містами та організаціями зі спільними цінностями та цілями. Так ми не лише збережемо, а й розвиватимемо культуру, яку ворог намагається вбити століттями.


Що таке MOТ?

МОТ — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake.  У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, представлено експозицію з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу.  Мета проєкту — привернути ще більше уваги до України та зібрати кошти на відновлення мистецьких установ, які постраждали внаслідок російської агресії. Простір три місяці працював у Києві, а потім вирушив у подорож Україною — Дніпро Луцьк та Львів.
Докладніше про МОТ, його ідею та історію створення, архітектурний концепт та візуальну мову, а також ексклюзивні інтерв’ю з куратором проєкту та українськими й іноземними митцями читайте в нашій спецтемі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis