У Києві покажуть сучасний балет про вимушену міграцію

30 січня в Міжнародному Центрі Культури та Мистецтв (МЦКМ) відбудеться прем’єра балету на дві дії «Д.І.М.» від танцювально-театрального об’єднання Insha Dance Company. Головна тема вистави — вимушена евакуація з рідного дому, яку самі танцівники пережили після початку повномасштабної війни в Україні 

«Д.І.М.» фокусується на тілесній рефлексії про дім, його фізичне та духовне значення для людей, які були змушені покинути  його.

«Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного поїзда і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, кожному, хто пережив біль втрати та тому, що було втрачено. Дім — це процес, шлях, а отже ми всі на шляху додому… І поки стукіт залізниці невпинно супроводжує цю подорож, дозвольте їм поділитися своїми історіями»

В Insha Dance Company говорять, що це «вистава, створена людьми, які особисто пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час та втілюють власний досвід на сцені так, як вміють найкраще — танцем».

Хореографом-постановником «Д.І.М.» виступив танцівник, артист балету, хореограф та суперфіналіст восьмого сезону шоу «Танцюють всі!» Ілля Мірошніченко, а його асистенткою виступила танцівниця Катерина Кузнецова. Участь у виставі беруть лише українські артисти, а музичний супровід для неї створив український композитор та віолончеліст Віктор Рекало.

За словами об’єднання, «Д.І.М.» початково зародився у форматі вистави М.H.O.T.F. («Мій Дім на Двох Ногах»), яку Insha Dance Company представили 2022 року в межах програми для українських митців за підтримки німецького центру TanzFaktur у Кельні. Масштабувати ідею та перетворити її на повноцінний балет, за словами команди,  їм допоміг досвід європейських творчих резиденцій. 

Купити квитки на «Д.І.М» можна за посиланням. Початок вистави — 30 січня о 18:30.

Історія Insha Dance Company почалась 2019 року з дуету танцівників Іллі Мірошніченка та Катерини Кузнецової, а 2022 року вони трансформувались у творче об’єднання.

Мета проєкту — популяризувати та розвивати формат танцювального театру в Україні, зокрема, на основі європейського досвіду. В Insha Dance Company кажуть, що у глобальній перспективі вони хочуть створити для «конкурентоспроможний осередок» для українських професійних танцівників, які після повернення в Україну зможуть розвиватись та працювати вдома. 

У репертуарі об’єднання — чотири хореографічні вистави: «Дерево не Може Втекти»  (2018), «1984. ІНША» (2020), «СТІНА» (2021) та «М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах». 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis