У Львові намагались зірвати квір-вечірку Neutral

Ввечері 11 грудня близько 40 невідомих прийшли до львівського клубу Club151, де мала відбутись квір-вечірка Neutral, та вимагали її скасування. Частина з них блокувала вхід на територію, погрожуючи відвідувачам, про це DTF Magazine повідомили організатори

Як розповів співзасновник формації Neutral Степан Герман, починаючи з серпня вони неодноразово чули про можливі «акції» під час їхніх вечірок, через що були вимушені зробити паузу. «І вже, коли відбувся анонс івенту, запланованого на 11 грудня, чутки повернулись. Була інформація, що нам радять не проводити вечірку, що не пустять жодну людину, що квір та ЛГБТ — це неприйнятно, а також, що не хочуть аби їхні діти це бачили».  

Однак в Neutral кажуть, що вирішили посилити охорону і не скасовувати івент. 

В день вечірки о 22:45, за 15 хвилин до початку, прийшли «близько 40 ультраправих, на вигляд дуже юних хлопців», які вимагали скасування вечірки. У Neutral кажуть, що не знають чи це ті самі люди, що погрожували напередодні.
Після розмов з охороною, вони почали вимагати зустрічі із Степаном Германом. 

«Все що я чув, коли вийшов до них: “ЛГБТ — це ненормально”, “Мої діти того не повинні бачити”, “Як ти, військовий, можеш таке робити” (Герман — чинний учасник АТО. — Прим. DTF Magazine), “У вас хлопці лижуться в капронках”, “Де той другий організатор з накрашеним волоссям та нігтями, дай нам його сюди”, — розповідає Степан в коментарі DTF Magazine. — І одне й те саме повторювалось протягом 20 хвилин. Час від часу підбігала нова порція “борців за норму” і викрикувала щось незрозуміле. Все відбувалось біля входу в клуб». 

Пізніше, за його словами, група хлопців розділились і стала на вході, щоб не пускати людей на територію заводу, де розташований Club151: «Вони  погрожували людям, кидались сніжками, залякували дівчат, деяких навіть били, а за деякими бігли, коли ті починали тікати. Говорили людям, що пропустять їх за 200 гривень з людини».

За інформацією інших очевидців, на вході відвідувачам казали, що «вечірки не буде». 

«Але після того, як вони налякали двох дівчат, погрожуючи та штовхаючи, дівчата викликали поліцію, — каже Степан Герман. — Після приїзду патрульної поліції, було  написано заяву і п’ятьох з них забрали в поліцейське відділення. Решта, як налякана “зграя птахів” розбіглись». 

За інформацію телеграм-каналу про львівські вечірки «Ігор Трицератопс», поліція приїхала близько другої години ночі. Далі вечірка відбувалась у звичайному режимі.  

В коментарі DTF Magazine один із львівських промоутерів відзначив, що цей інцидент відрізняється від того, що відбувається в Києві: «Це якась власна ініціатива знизу. До того ж вони справді бояться поліцейських. Я не перший раз бачу цих хлопців, і цього разу вони прийшли у великому складі. І це так собі прецедент». 

А у телеграм-каналі «Ігор Трицератопс» події навколо Neutral називають «косплеєм з київських двіжух», маючи на увазі так звані «антинаркотичні рейди» та блокування роботи подільських клубів, включно з нападом на бар HVLV, що відбувались щовихідних у листопаді. 

Читайте також:
Neutral: хто стоїть за головною квір-вечіркою Львова
Слухайте наш подкаст про львівську електронну сцену
також доступний для прослуховування на Apple Podcasts та Google Podcasts

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis