«У світі скінчився запас рожевої фарби»: Як створювали декорації для «Барбі»

Режисерка фільму «Барбі» Ґрета Ґервіґ («Маленькі жінки», «Леді-Птаха») надає перевагу реальним декораціям, а не використанню цифрових технологій. Саме тому команді картини довелося викупити увесь запас флуоресцентного рожевого відтінку фарби бренду Rosco, пише Architectural Digest. Її витратили на будівництво Барбіленду, де все, від лялькових будиночків мрії до доріг та ліхтарних стовпів, мало рожевий колір

Ґервіґ також наполягла, щоб декоратори зробили вручну фон з небом та горами Сан-Хосінто.

«Усе має бути тактильним, адже іграшки — це речі, яких ви, перш за все, торкаєтеся», — пояснила Ґервіґ в інтерв’ю Architectural Digest.

Для створення декорацій режисерка запросила художницю-постановницю Сару Грінвуд та декораторку Кеті Спенсер. Обидві працювали над «Гордістю та упередженням» Джо Райта і жодна не мала ляльки Барбі у дитинстві. Тому перше, що зробили Грінвуд та Спенсер готуючись до виробництва фільму — замовили будиночок мрії на Amazon.

У інтервʼю Architectural Digest Спенсер пригадувала, що їй «було дивно відтворювати лялькові будинки для людей у масштабі на 23% ніж потрібно для людини середнього зросту». За словами Ґервіґ, такий ефект був їй потрібен, щоб «щоб актори здавалися дуже великими у приміщенні та крихітними під час сцен на природі чи в місті».

Проєктуючи будинок для Барбі Спенсер та Грінвуд надихалися роботами австрійського архітектора Ріхарда Нойтри, одного з провідних представників архітектурного модернізму 20 століття. Для головної героїні фільму, яку зіграла Марго Роббі, створили триповерхову будівлю кольору фуксії з гіркою, яка спіраллю спускається до басейну в формі нирки.

«Мені хотілося показати усе найдивніше, що колись було у будиночках мрії: навіщо спускатися сходами, коли можна просто зʼїхати у свій басейн або проїхатися на ліфті, який пасує до твоєї сукні?», — розповіла Ґервіґ.

Також режисерка хотіла додати більше «дитячості» у фільм, тому за її задумом, «відтінок рожевих кольорів у фільмі мав бути максимально яскравим, а декорації й костюми підібрані таким чином, що усього було багато». Бо саме це змусило «Ґервіґ любити Барбі, коли вона була маленькою дівчинкою».

Така кількість рожевого у фільмі, за словами Грінвуд, спричинила дефіцит флуоресцентного відтінку рожевої фарби компанії Rosco. У коментарі The Guardian віцепрезидентка з глобального маркетингу Rosco Лорен Прауд зазначила, що виробництво фільму збіглося з проблемами в ланцюгах постачання через пандемію COVID-19, а також з екстремальною погодою в Техасі на початку 2021, що також вплинуло на виробництво фарби.

Премʼєра «Барбі» в Україні відбудеться 20 липня.

Робота над фільмом про Барбі розпочалася ще 2014 року. Спочатку компанія-виробник ляльок Mattel уклала договір про знімання із Sony Pictures. За непідтвердженою інформацією головну роль у ньому мала зіграти Емі Шумер («Красуня на всю голову»), яка пізніше відмовилася. У результаті проєкт так і не реалізували через розбіжності між Mattel та Sony Pictures.

Ґрета Ґервіґ приєдналась до команди фільму у 2019 році. Сценарій вона написала разом зі своїм чоловіком, режисером Ноєм Баумбахом.

Барбі в фільмі зіграла Марго Роббі, а Кена — Раян Гослінг. Ролі в стрічці також зіграли Емма Макі («Статеве виховання», «Смерть на Нілі»), Сіму Лю («Шан-Чі та легенда десяти кілець»), Майкл Сера («Суперперці», «Скотт Пілігрим проти світу»), Вілл Феррелл («Зведені брати», «Ельф»), Шуті Гатва («Статеве виховання»), Кейт Маккіннон («Шпигун, який мене кинув»), Джон Сіна («Загін самогубців: Місія навиліт»), а також співачка Дуа Ліпа.

Про кар’єру Гервіг читайте у нашому матеріалі:

Новий голос покоління: Що потрібно знати про режисерку Ґрету Ґервіґ

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis