Книга Мистецтво України Аліси Ложкіної видавництва Thames & Hudson

У Великій Британії вийде книжка про сучасне українське мистецтво

Книгу «Мистецтво України» (The Art of Ukraine) арткритикині Аліси Ложкіної випустить видавництво Thames & Hudson, про що авторка розповіла у Фейсбуці. Книжка увійде до серії World of Art, що коротко описує головні феномени світового мистецтва

«Мистецтво України» — це «сильно скорочена» версія книги «Перманентна революція. Мистецтво України XX — початку XXI ст.» авторки, до якої додали розділ про мистецтво часів повномасштабного вторгнення росії 2022 року.

«Для мене особисто ця книга — підсумок двох десятиліть роботи і життя в українському мистецтві. Це такий подарунок двадцятирічній мені, яка бачила всі ці красиві іноземні книжки про історію того чи іншого феномену і ніяк не могла зрозуміти, чому нічого подібного ані у світі, ані в Україні не було про наше сучасне мистецтво. — ділиться авторка у коментарі для Detector Media. — Для того, щоби подолати цю проблему, мені довелося написати свою власну книгу».

Коментуючи видання книжки у Великій Британії, Ложкіна вказує на «різкий спад інтересу до України», на фоні якого книга виступає «більш довгограйним інструментом розповсюдження інформації».

Авторка також додає, що завдяки легкості написання, серія World of Art здатна охопити значно ширшу аудиторію ніж наукові книжки.

За словами Ложкіної, спочатку Thames & Hudson запросили її написати два розділи для іншої книги — «Скарби України: культурна спадщина народу» (Treasures of Ukraine. A Nation’s Cultural Heritage), проте вона запропонувала їм опублікувати свою книгу.

«Це був абсолютний експромт, але десь за місяць мені написав відповідальний редактор серії World of Art Роджер Торп і сказав, що видавництво зацікавлене у співпраці. Процес остаточного узгодження, а також підготовка оновленої версії книжки тривали два роки. World of Art — авторитетна серія, тут процеси відбуваються на черепаших швидкостях, подібних до музейних виставок», — розповідає Ложкіна.

На обкладинці — робота «Пилярі» Олександра Богомазова, надана Національним художнім музеєм.

Картина Пилярі Олександра Богомазова
З колекції Національного художнього музею України

Книжку переклав Нейтан Джефферс, a грант на переклад виділив Український культурний фонд.

Науковим редактором перекладу виступив Роман Івашків, доктор Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейні. Редакторка видання — Алла Кінсель.

За узгодження ілюстративного матеріалу в «Мистецтво України» відповідав більд-редактор Максим Білоусов, який нині служить у Збройних силах України і брав участь у роботі над виданням, перебуваючи на фронті.

Для Thames & Hudson «Мистецтво України» — третя книжка про українське мистецтво. Окрім «Скарби України: культурна спадщина народу», 2022 року видавництво також випустило «В епіцентрі бурі: український модернізм 1910–1930» (In the Eye of the Storm. Modernism in Ukraine, 1900-1930s).

За словами Аліси Ложкіної, «Мистецтво України» вийде з друку в червні 2024 року. Придбати її можна буде на сайті Thames & Hudson.

Thames & Hudson — одне з провідних світових видавництв ілюстрованих книг, яке випустило понад 2 тисячі видань. Серед тематики книг видавництва —  мистецтво, архітектура, дизайн, фотографія, мода, кіно та музика, а також археологія, історія, популярна культура. Та література для дітей. 

Штаб-квартира Thames & Hudson розташована в Лондоні, проте видавництво також має сестринську компанію в Нью-Йорку, а також дочірні компанії з продажу та дистрибуції в Гонконзі та Парижі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis