Фотокнижка 13 історій про війну від Ukrainian Warchive

Ukrainian Warchive випустив фотокнигу «13 історій про війну»

У видання «13 історій про війну» увійшли 13 візуальних есеїв українських фотографів та художників. Команда позиціює представлені роботи як реакцію авторів на повномасштабне вторгнення та альтернативу традиційним наративам, що поширюються в медіа

«”13 історій про війну” — це вдумливе дослідження багатогранності війни, що сприяє глибшому розумінню спільного людського досвіду в часи випробувань». Проєкти, представлені у виданні, автори описують як «присвячені темам опору, втрати й надії, що дають змогу ліпше зрозуміти, з якими викликами й переживаннями стикається людина, яка переживає війну».

Серед авторів — Євген Малолєтка, Дмитро Козацький, Саша Курмаз, Юлія Кочетова, Яна Кононова, Єлизавета Букреєва, Роман Пашковський, Олена Гром, Сергій Полежака, Олександр Глядєлов, Оля Коваль, В’ячеслав Ратинський та Роман Бордун.

«Аби наголосити на безпосередності та справжності історій», зображення поєднані з текстами фотографів.

«Із Мішею Педаном, співредактором книжки, ми хотіли зауважити особистий зв’язок авторів із моментами, які вони задокументували. Попри те, що військове вторгнення триває, фотографи-документалісти та художники і далі відважно розповідають світові про реалії в Україні, — розповідає Еміне Зіятдінова, співредакторка видання та співзасновниця Ukrainian Warchive. — Для мене, як фоторедакторки, ці потужні фотоісторії є уособленням стійкості та опору українців».

Автор передмови до видання — шведський фотожурналіст Пол Гансен.

«Історії та розповіді в цій книжці — це не просто фото. Вони красиві, жорстокі, сучасні та особисті — фотографічні означення, що наповнені змістом, — каже Гансен. — Більшість новинних фотографій навіть не можуть сподіватися стати такими. Але, мабуть, найголовнішим є те, що це історичні документи, візуальні свідчення, які представлять у майбутньому, коли туман війни розвіється і справедливість знову запанує».

 

Проєкт підтримали австрійський Інститут гуманітарних досліджень у межах програми Documenting Ukraine, Hasselblad Foundation та Шведський Інститут.

Придбати книгу можна в книгарні «Збірка» за 2200 грн.

Ukrainian Warchive — цифровий архів, що збирає та зберігає світлини фотографів, які документують повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Проєкт націлений на захист фотографічної спадщини та пам’яті про війну, а також займається підтримкою українських фотографів, які документують події в Україні.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis